חוגגים 50 שנות יצירה לחיים בנט

בהיכל התרבות בפתח תקווה התכנסו גדולי הזמר החסידי עם בחורי ישיבות ואברכים כדי לחגוג 50 שנות יצירה של חיים בנט.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ט

מאות השתתפו אמש (שני) במופע הצדעה לגדול המלחינים חיים בנט שהתקיים בהיכל התרבות בפתח תקווה.

בנט החל את דרכו המוסיקלית בחצר סערט ויזניץ, פרץ את תקרת הזכוכית ולחניו כבשו את כל תפוצות ישראל בכל קצוות תבל.

די יהיה אם נזכיר את 'מכניסי רחמים', 'אבינו אב הרחמן', ו'מהרה ה'' כדי להבין עד כמה שורשיו של בנט נטועים עמוק בלב כל יהודי.

על הבמה בהיכל התרבות עלו בזה אחד זה כל גדולי הזמר החסידי: מוטי שטיינמץ, אברימי רוט, שלמה כהן, יונתן שינפלד, יובל סטופל, אודי אולמן ועוד, כשעל החגיגה המוזיקלית הזו מנצח בנו של חיים, הלא הוא רובי בנט. המוזיקאי המחונן מוישי רוט הצטרף אף הוא בשלב מסוים.

בין ביצוע אחד למשנהו, הוקרנו סרטונים של ענקי הזמר מרדכי בן דוד, אברהם פריד, המעבד משה לאופר ועוד רבים וטובים המאחלים ומברכים את חיים בנט לרגל 50 שנות יצירה ברוכה. את המופע הנחה איש הרדיו אפרים קמיסר.

מאות בחורי הישיבות והאברכים שגדשו את היכל התרבות, זכו ליהנות ממופע מוזיקלי חסידי אותנטי נדיר ומיוחד במינו.

רגע מרגש ביותר נרשם כאשר עלה לבמה הסופר חיים ולדר, השרוי עדיין בתוך ימי השלושים באבל על פטירת בנו בכורו, ולמרות זאת טרח להגיע לאירוע על מנת לשאת דברים ולהודות מקרב לב לבנט על ילדותו במקהלת 'רננו חסידים', שלדבריו הפכה אותו להיות מי שהוא ונתנה לו את הכלים לגדול ולהתפתח כסופר ומחנך.

הרצון לקיים את האירוע המיוחד קינן בליבו של מנכ"ל רדיו קול חי, אבי רוזן, כבר לפני זמן רב, וכעת התנאים הבשילו לצורך קיומו בשיתוף עיריית פתח תקווה שלקחה חסות על המופע.

בשיתוף פעולה עם רובי ומשפחת בנט המורחבת החלו ב'קול חי' להרים את הפרויקט שהופק על ידי חברת ההפקות FDD פרודקשיין בניהולו של דוד פדידה, יחד עם תצוגת תאורה מרהיבה וקטעי מוליטימדיה מיוחדים של חברת 'מדיה פרו'.

המופע המלא: