כחלון: אורה על שלילת המימון לתיאטרון יפו

שרת התרבות פנתה במכתב לשר האוצר בעקבות תלונות שהצטברו על שולחנה נגד תאטרון יפו שמקיים אירוע בעל גוון אנטי-ישראלי.

ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ט

כחלון: אורה על שלילת המימון לתיאטרון יפו-ערוץ 7
משה כחלון
צילום: פלאש 90

שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון הנחה את היועץ המשפטי של משרדו לבדוק האם בכוונת תאטרון יפו לקיים אירוע בו משתתפים פעיל בעד חרם נגד מדינת ישראל ותומכי יום הנכבה.

"הנחיתי את היועץ המשפטי במשרדי לבדוק אירוע זה. ככל שהפרטים נכונים, אורה מיידית על שלילת המימון למקום זה. לא ייתכן שמדינת ישראל תממן אירועים הקוראים להחרמתה. נאבק בתנועת החרם בה בכל דרך אפשרית", אמר כחלון.

כחלון הורה על הבדיקה בעקבות פניית שרת התרבות מירי רגב שאמרה "קיומו של אירוע בעל גוון אנטי ישראלי לכאורה בתאטרון יפו, שהינו מוסד תרבות, הנתמך מכספי משלמי המיסים בישראל, נראה על פניו, כהפרה של אחת העילות בחוק הנכבה".

בהמשך מבקשת השרה מהשר כחלון לפעיל את סמכותו בנושא: "מאחר שהסמכות להפעיל את חוק הנכבה מסורה בידיך, אני מבקשת ממך לבצע בדיקה מיידית של התלונות, שהועברו גם אליך וגם לרון חולדאי שהעירייה בראשה הוא עומד, תומכת אף היא בתיאטרון".

שי גליק מנכ"ל ארגון ''בצלמו'' מסר בתגובה: ''אני מברך על פניית השרה רגב והחלטת השר כחלון. המאבק בתיאטרון יפו שמזמן נהפך לבית של שנאה והסתה נגד ישראל חייב להסתיים בהפסקת המימון מיידית כמו בתיאטרון אל מידאן. לא ייתכן שנממן מכספינו אירועים המהווים תמיכה בחרם וטרור''.