פעילות ייחודית תחבר את המשתתפים למורשת

ישראל בן פזי, מנכ"ל מרכזי זהות, מספר בשיחה עם ערוץ 7 על הפעילות המיוחדת שתתקיים במהלך הפסח.

"אנחנו מציעים למשפחה הפנינג גיבורי התנ"ך שבו אנחנו מתחברים לגיבורי התנ"ך, לסיפורים וחווים הרבה שאלות וחידות על פסח בצורה חווייתית שמתאימה לכל המשפחה", אומר בן פזי.

בעזרת הטכנולוגיה נכנסים המשתתפים לתוך סיפורי התנ"ך וניצבים מול האתגרים של גיבורי התנ"ך: "אנחנו נותנים בעיקר לילדים לחוות את חווית התנ"ך - להיות ביחד עם יוסף, נחמיה, דוד המלך וכך לחוות את אירועי תנ"ך ולראות איך זה משליך על החיים שלנו היום. אנחנו רוצים להעמיד את המשתתף מול הדילמות שמולם ניצבו מנהיגי התנ"ך ודרך זה ללמוד על חיינו היום".

לדבריו הפעילות מתאימה לכל המשפחה: "חלק מהפעילות עובר כל בן משפחה לבד וחלק עוברים כולם יחד ובתחרות קבוצות".

לבן פזי חשוב לציין כי אין צורך לבוא לפעילות עם ידע מוקדם ולכן הפעילות מתאימה גם לדתיים וגם לחילונים.

הפעילות תתקיים במגוון מוקדים ברחבי הארץ במהלך החג אך תמשיך גם אחרי החג. בן פזי אומר כי החיבור לתנ"ך הוא עיקר חשוב בפעילות זהות: "מרכזי זהות פועלים כל השנה בבתי הספר התנ"ך הוא ערש קיומנו ואנחנו עוסקים בו רבות והדרך של להביא את התנ"ך לא רק בצורת ידע, אלא גם בצורה חוויתית שמאפשר לכל להתחבר לתנ"ך היא מאוד משמעותית עבור מרכזי זהות".

הוא מוסיף כי הפעילות של מרכזי זהות נמשכת לאורך כל השנה וזוכה לביקוש גדול: "בשטח אנחנו רואים צמא גדול מאוד. יש חיבור גדול מאוד ליהדות, למסורת ולתנ"ך. להערכתנו אנחנו נמצאים אחרי קמפיין ההדתה ובתי ספר שבעבר עזבו או חששו חוזרים היום ומבקשים פעילות בנושאי זהות יהודית ולכן הפעילות גדלה ומתעצמת ומתקבלת באהבה גדולה".

להזמנת כרטיסים לפעילות לחצו כאן