המחוקקת המוסלמית מגייסת תורמים

אילהאן עומאר, חברת בית הנבחרים השנויה במחלוקת הצליחה לגייס בשלושת החודשים הראשונים של השנה יותר מ-800 אלף דולרים.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ט

המחוקקת המוסלמית מגייסת תורמים-ערוץ 7
אילהאן עומאר
צילום: רויטרס

אילהאן עומאר, המחוקקת המוסלמית שנכנסה רק לפני חודשים אחדים לתפקידה בבית הנבחרים הספיקה לגייס בשלושת החודשים הראשונים של 2019 יותר מ-800 אלף דולרים מתורמים.

על פי חישוב שנערך, היא שיאנית גיוס הכספים של המפלגה הדמוקרטית, וזאת חרף התנהלותה והזעם הרב שעוררה הן בהתבטאויות אנטישמיות, הן ביציאתה נגד התמיכה האמריקנית בישראל והן בהצהרות אחרות שלה שעוררו זעם בקרב אמריקנים רבים.

אתר פוליטיקו מדווח כי כמחצית מסכום התרומות שאספה עומאר, כ-415 אלף דולרים הגיעו מאנשים שתרמו לה פחות מ-200 דולרים.

רק לפני יומיים התלוננה עומאר כי קיבלה בימים האחרונים כמות גדולה של איומים על חייה, לאחר שהנשיא טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו נגדה.

ביום שישי העלה הנשיא טראמפ ציוץ בו כתב "לעולם לא נשכח" לצד סרטון וידאו של הנאום שנשאה עומאר בו התלוננה על היחס המפלה אותו מקבלים לטענתה האזרחים המוסלמים בארה"ב מאז ופיגועי 11 בספטמבר.

"מאז ציוץ הנשיא ביום שישי בערב, חוויתי עלייה משמעותית בכמות האיומים הישירים על חיי. רבים מהאיומים מתייחסים או עונים ישירות לוידאו שהעלה הנשיא טראמפ. אני מודה למשטרת הקפיטול, ה FBI, ליו"ר בית הנבחרים ומשמר הקונגרס על תשומת הלב שהם מקדישים לאיומים האלו. לרטוריקה אלימה וכל צורה של הסתה אין מקום בחברה שלנו, ובוודאי לא מהמפקד העליון של ארה"ב", אמרה עומאר.

בנאום שנשאה בחודש שעבר, אותו העלה טראמפ לצד הציוץ נגדה, אמרה עומאר, "במשך זמן רב מדי חיינו עם תחושת אי הנוחות של להיות אזרח מדרגה שנייה. למען האמת נמאס לי, וכל אזרח מוסלמי במדינה הזו צריך להיות עייף מכך. כולנו מתחילים לאבד גישה לזכויות האזרח שלנו".

דוברת הנשיא, שרה סנדרס, הכחישה כי האיומים על חייה של עומאר נובעים מהציוץ של הנשיא נגדה. "הנשיא בוודאי אינו מטיף לאלימות כלפי אף אחד. עם זאת, הנשיא חייב להגיב לאמירות האנטישמיות החוזרות ונשנות של חברת הקונגרס", אמרה סנדרס.