אולי בשלב הבא הוא גם ידע לבשל
אולי בשלב הבא הוא גם ידע לבשלצילום: iStock

ככל הנראה גם השנה האמרה "חמץ זה לא אבק" לא תועיל לכם נגד הנקיונות לפני החג. אבל, רובוט חדשני מבית טויוטה דווקא יוכל אולי להציל אתכם מסידור הבית בשנה הקרובה.

כולנו יודעים באיזו קלות חדר יכול להתבלגן, במיוחד בבית עם ילדים קטנים. הרובוט HSR החדשני מבית טויוטה ינסה לעשות עבורכם את העבודה, ואולי גם ימנע מכם לדרוך על אבני לגו. הרובוט, שמכונה "רובוט העוזרת" הוצג בתערוכת CEATEC האחרונה לטכנולוגיה מתקדמת. העוזרת המתכתית מצוידת בבינה מלאכותית שמאפשרת לה לסדר את החדר לפי הבחירה האישית שלכם.

בהתחלה, מערכת זיהוי התמונות של הרובוט סורקת את החדר המסודר ולומדת את המיקום הרצוי לכל פריט בחדר. לאחר מכן, כאשר החדר יתבלגן הרובוט יוכל לנוע על גלגלים ברחבי החדר ובעזרת צבתות עדינות לסדר את החדר ולהחזיר כל חפץ למקום הראוי. בנוסף, הרובוט מצויד באביזר ואקום מיוחד על מנת לאפשר לו להרים דברים קטנים מאוד שאי אפשר להרים בעזרת צבתות.

הרובוט הנוכחי הוא רק חלק מסדרת הרובוטים החדשה של טויוטה. טויוטה נכנסה בשנים האחרונות לתחום פיתוח הרובוטים ומספר רובוטים המיועדים לסיוע לקשישים נמצאים כבר בתהליכי פיתוח מתקדמים. רק בחודש האחרון פרסמה חברת טויוטה רובוט בצורת אדם שיכול לקלוע לסל.בינתיים, הטכנולוגיה הנדרשת להפצת הרובוט באופן מסחרי כבר קיימת, והבעיה העיקרית שלו היא המהירות. בשביל להרים חתיכת נייר מהרצפה לדוגמא, הרובוט צריך קודם כל לזהות את הנייר, למצוא דרך להגיע אליו, לשלוף מהזיכרון את המיקום המתאים, ואז לחשב את הדרך הנכונה להרים אותו. החישובים המורכבים מובילים לכך שסידור חדר שלם עלול לקחת לו שעות רבות.

למרות הקשיים, נראה שאפשר להיות קצת אופטימיים לגבי הרובוט החדש. היוצרים מבטיחים שעד שנה הבאה הרובוט יהיה כבר מוכן, ואם נאמין להם, יכול להיות שעד פסח הבא כבר נוכל לצאת לחירות ולהזמין רובוט שיסדר עבורנו את הבית .


רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!