זיקוקים של שתיקה

ראש מועצת אלקנה קיבל החלטה לא פופולארית אך חינוכית: לא יהיו זיקוקים בבימת יום העצמאות כדי לא לפגוע בהלומי הקרב החיים בינינו.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ט

זיקוקים של שתיקה      -ערוץ 7
זיקוקים
צילום: ISTOCK

ראש המועצה המקומית אלקנה, אסף מינצר, קיבל החלטה לא פופולארית אך חינוכית וערכית: ביטול מופע הזיקוקים בבימת יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.

במכתב לתושבים הסביר כי הזיקוקים המרהיבים הממלאים את השמים באורות ובקולות שריקה ונפץ, מעצימים את החגיגיות ותחושת השמחה אצל מבוגרים וילדים כאחד אך במקביל גורמים לתחושות הפוכות אצל אנשים יחידים החיים בינינו.

"בשנים האחרונות גדלה ברוך ה' המודעות הציבורית לסבלם המתמשך של פצועי צה"ל אשר נותרו הלומי קרב. קולות נפץ רועמים מחזירים לחייהם מראות קשים והדי קרבות עקובים אשר הם נוצרים בתוכם ונחרטו בקרבם, מבלי יכולת להשתחרר מהם", כתב מינצר.

לאחרונה התוודע מינצר למצב קשה שבו נמצאת משפחה של חייל תושב אלקנה, הלום קרב מאחד ממבצעי צה"ל. "שוחחתי רבות עם ההורים וכאבתי יחד עימם את כאבם. על אף העובדה כי הזיקוקים מוסיפים שמחה לליבות רבים, קיבלתי החלטה כי בשנה זו תביע מועצת אלקנה את קול זעקתם של אחינו הלומי הקרב, באמצעות שתיקה רועמת של היעדר הזיקוקים.

"מי ייתן ושתיקה זו תתרום את תרומתה הצנועה לכך שקולם וסבלם יישמע. בשנה הבאה, בתקווה שמצבו של החייל ישתפר ויינתנו המענים הפרטניים למצבו, נדון בעניין מחדש".

ראש מועצת אלקנה ביקש להעביר מסר לילדים ולתושבים המצפים לזיקוקים, ''במסגרת הערב המיוחד, החגיגי והשמח הצפוי לנו, יינתן מענה חלופי ואף יחולקו פרסים מיוחדים לילדים. נדאג לכך שהשמחה הגדולה בחגיגות העצמאות למדינת ישראל תהיה משמעותית וגדולה אף בלי הזיקוקים".