ד"ר סלימאן זרקא
ד"ר סלימאן זרקאצילום: המרכז הרפואי זיו

מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, אל"מ (מיל') ד"ר סלמאן זרקא, ידליק משואה בטקס הדלקת המשואות בליל יום העצמאות ה- 71 למדינת ישראל.

שרת התרבות והספורט ויו"ר ועדת סמלים וטקסים, הודיעה לד"ר זרקא, כי היא שמחה לאשר את המלצת הועדה לבחירת מדליקי המשואות ליום העצמאות, אשר בחרה בו להדליק את אחת המשואות.

ד"ר זרקא הודה לשרה על בחירתה בו ובמה שהוא מייצג, הן בעשייה, הן בישראליות והן בהשתייכות לעדה הדרוזית.

רגב אמרה על הבחירה, "אני גאה בבחירה באל"מ (מיל') ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, מומחה בעל שם בינלאומי ברפואה הציבורית והצבאית, להשיא משואה ביום העצמאות הקרוב. ד"ר זרקא מביא לידי ביטוי את רוח צה"ל ואת צו המצפון הישראלי ומטפל במסירות בכל הזקוקים לסיוע רפואי גם הרבה מעבר לגבולות ישראל. מסירות רוחו של ד"ר זרקא נישאת על ערכי מגילת העצמאות. ד"ר זרקא מביא לידי ביטוי את ברית האחים בינינו לבין העדה הדרוזית. ד"ר זרקא, אני גאה בך על רוחך ההומניטרית, המייצגת את הטוב והיפה בחברה שלנו למען הכלל והפרט בפריפריה ומעבר לכל גבול".

ד"ר זרקא אמר: "אני נרגש ומודה מכל הלב על הזכות ועל הכבוד להשיא משואה ביום העצמאות של מדינת ישראל. המשואה הזו היא לזכות ולכבוד כל הרופאים והאחיות האזרחיים והצבאיים המעניקים שירותי רפואה איכותיים ומתקדמים לכלל האזרחים והחיילים בישראל, בכל עת ובכל מקום, במרכז ובפריפריה. הצוותים הרפואיים הוכיחו ערכיות ורוח נשגבים, עת העניקו טיפול רפואי מציל חיים לאויב הסורי על הגבול, בבית החולים הצבאי ובמרכזים הרפואיים בצפון. מדינת ישראל יכולה להיות גאה במערכת הבריאות שלה, האזרחית והצבאית, על העשייה המקצועית המתמדת ועל היד האנושית המושטת לכל נזקק. אני חש גאווה גדולה להדליק את המשואה בשם צוותי הרפואה הצבאיים שאליהם השתייכתי שנים רבות בשגרה ובחרום וכן בשם הצוות המדהים שבמרכז הרפואי זיו שעשה עבודה מיוחדת לסייע לסורים ופועל ללא לאות לקידום שירותי רפואה שוויוניים בפריפריה הצפונית".