השוער הצדיע במועל יד – ולא ייענש

שוער נבחרת וויילס וקבוצת קריסטל פאלאס האנגלית תועד מצדיע במועל יד לאחר משחק, אך הוא זוכה כי "הוא אינו יודע מהי הצדעה נאצית".

ניסן צור , י"א בניסן תשע"ט

השוער הצדיע במועל יד – ולא ייענש-ערוץ 7
כדורגל
צילום: istock

ויין הנסי, שוער נבחרת וויילס וקבוצת קריסטל פאלאס מהליגה האנגלית, לא יוענש למרות שתועד מצדיע במועל יד.

הסיבה? לטענת וועדת המשמעת של התאחדות הכדרוגל הבריטית, הנסי פשוט "לא ידע מהי הצדעה נאצית".

התמונה שעוררה סערה צולמה על ידי מקס מאייר, חברו הגרמני לקבוצה של הנסי, שתיעד את השוער הבינלאומי של וויילס מצדיע במועל יד תוך שהוא מכהס את פיו בידו השנייה. הנסי טען להגנתו כי לא התכוון לבצע הצדעה נאצית ואמר כי "כל דמיון להצדעה נאצית הוא מקרי לחלוטין".

למרות ההכחשות, החליטה וועדת המשמעת של התאחדות הכדורגל הבריטית להעמיד את השוער הבכיר לדין, אולם שלושת חברי וועדת המשמעת החליטו לזכות אותו בטענה כי "הנסי סובל מרמה מצערת של בורות ולא ידע מהי הצדעה נאצית".

שניים מחברי הוועדה טענו כי "התצלום פורש שלא כהלכה" בעוד החבר השלישי בוועדת המשמעת אמר כי "ההסבר היחיד שניתן להציג לתמונה הוא כי הנסי אכן ביצע את ההצדעה הנאצית".

בפסק הדין הרשמי של וועדת המשמעת נמסר, "לאחר בחינה של הדברים הגענו למסקנה כי מר הנסי הראה מידה רבה מאוד, ניתן לומר אפילו מצערת במיוחד, של בורות בכל הנוגע להיטלר, פשיזם והמשטר הנאצי". לטענת השוער עצמו, הוא נופף בידיו וצעק על חברו לקבוצה "להפסיק עם צילום התמונות" וטלענתו הוא הניח את ידו על פיו על מנת להגביר את אפקט הצעקה.