יהודה פוליקר ידליק משואה ביום העצמאות

שרת התרבות רגב עצרה את הזמר הפופולרי באמצע הופעה והודיעה לו כי ידליק משואה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות הקרוב.

ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ט

שרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה הערב (שלישי) לזמר יהודה פוליקר כי ידליק משואה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות הקרוב בהר הרצל בירושלים.

את ההודעה מסרה השרה רגב לפוליקר במהלך הופעה חיה במועדון הזאפה בה היה על הבמה. רגב עצרה את ההופעה ובישרה לו את הבשורה.

פוליקר הודה על בחירתו ואמר, "תודה למי שבחר אותי. זו הפתעה. אני נרגש. שנמשיך לנצח ולא נגיע למה שההורים שלנו עברו. לא ניתן לזה לקרות".

רגב אמרה על הבחירה, "הבחירה המרגשת ביהודה פוליקר להדליק משואה ביום העצמאות ה- 71 של מדינת ישראל היא בחירה בתחייתו המפוארת של עם ישראל בארצו אחרי ימי החושך של 'אפר ואבק' בתקופת השואה הארורה. פוליקר, בנם של שורדי שואה מסלוניקי, שמרבית קהילתה היהודית נספתה, מבטא את רוחות היצירה של המוסיקה הישראלית, על גווניה השונים".

"פוליקר פתח חלון מוסיקלי מפואר לים התיכון לצד סגנונות רוק ופופ רוק ישראלי משובחים. דברים רבים, שרצינו לומר, באים לידי ביטוי במוסיקה הענקית של פוליקר, שרוחה מבטאת, כי 'בכל הדרכים מעולם לא אבדה דרכנו, וגם אם לפעמים סערו מסביב הרוחות'. יהודה היקר, אתה סמל לניצחון רוחה של התחייה התרבותית של עמנו לאחר השואה, לעוצמתה של המוסיקה הרב גונית הישראלית ולכוחם של הקול והצלילים להתגבר על כל המחיצות והמגבלות שבתוך היחיד והכלל ובכך לפרוט על מיתרי ליבנו, זהו ניצחון הרוח הישראלית", הוסיפה רגב.