קרולין גליק לערוץ 7: אכזבה מהולה בשמחה

מועמדת 'הימין החדש' מספרת על תחושת החמיצות שאחרי הכישלון בבחירות לצד שביעות הרצון מכך שתפיסתה האידאולוגית מתממשת.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בניסן תשע"ט

הפובליציסטית והסופרת קרוליין גליק, מי שהייתה מועמדת לכנסת מטעם 'הימין החדש', מספרת בראיון לערוץ 7 על תחושת האכזבה שלה מהתוצאות, אכזבה שמעורבת בפגיעה בעם ישראל, כהגדרתה, כאשר השרים שקד ובנט נשארים מחוץ לכנסת.

"יש תחושת החמצה וחמיצות. עם זאת, השבוע האחרון לפני הבחירות ובשבוע האחרון שמחתי כמחברת הספר 'סיפוח עכשיו' שבו קראתי לסיפוח יהודה ושומרון וזכה להמלצות של סגן הנשיא, מייק פנס, והיועץ לביטחון לאומי בולטון.

"כשהספר יצא לאור אמרו שזה הזוי והנה ראש הממשלה אמר שהוא רוצה להחיל ריבונות על הישוב היהודי. זה לא מספיק אבל עברנו כברת דרך. אנחנו מקבלים דיווח כעת שבתכנית טראמפ אין איזכור למדינה פלשתינית".

לנוכח התמורות הללו, אומרת גליק, כי אמנם היא עצמה לא נכנסה לכנסת, אבל רעיונותיה שנכתבו בספר מגיעים לידי מימוש. "יכול להיות שמדובר בהצהרות בחירות אבל ברור שמה שכתבתי לפני חמש שנים הופך להיות בלתי נמנע".

"רציתי להיכנס לכנסת כדי לקדם את הרעיונות הללו, אבל עכשיו אני מבינה שיש אפיקים נוספים לעשות את זה ואני מאושרת", היא אומרת וכשהיא נשאלת על הכישלון בבחירות היא קובעת כי היו כשלים רבים במערכת הקמפיין של 'הימין החדש'.

"הדבר העיקרי הוא זהות ואי היכולת להתמודד עם האתגר שהציב פייגלין. אני חושבת שאפשר היה להתמודד עם זה בקלות, אבל העדיפו שלא להתמודד אלא להתעלם. כשאתה בזירה אתה צריך להיות ער להתפתחויות נוספות ואני מרגישה שלא רצו להתמודד עם הדינמיות של הזירה הפוליטית ולכן פייגלין קיבל שלושה מנדטים, שאולי אחד וחצי מהם זה בגלל הסמים אבל אחד וחצי אלו אנשים שהצביעו בבחירות הקודמות לבנט ושקד".

להערכתה אם הליכוד "שתה" מנדטים הרי שהוא עשה זאת למפלגתו של משה כחלון ולא לימין החדש. עם זאת היא מוסיפה ומציינת שהקרבן של העריצות המשפטית היה נתניהו ולכן מי שרצה להגן על נתניהו בחר לתמוך בו בקלפיות.

על עצם הרעיון לפלג את מפלגת 'הבית היהודי' לא סבורה גליק שזו הייתה טעות אלמלא הוקמה 'זהות' של פייגלין, שכן בהתמודדות דו ראשית יתכן והיו מגיעים להישג המתוכנן שלשמו יצאה המפלגה לדרך. "הפילוג לא היה החלטה לא נכונה, אבל אם לא יכולים להתמודד עם שחקן נוסף שהופך את הזירה לצפופה, אז אתה מפסיד את המשחק".

על האפשרות שאיילת שקד ואולי גם היא תשולבנה בליכוד, אומרת גליק כי חייה המקצועיים הוקדשו ליציאה מהשבלונה האיומה של אוסלו ולהערכתה "אנחנו מגיעים לזה" ומשום כך היא רוצה להתמקד במימוש חזון הריבונות ביהודה ושומרון במהלך השנה וחצי שעוד נותרו עד תום הכהונה הנוכחית של הנשיא האמריקאי. "זה מה שאעשה ולא משנה איפה זה יהיה".

לטעמה יש אמת בקביעה שהליכוד לא היה ימני מעולם כפי שהוא היום ומשום כך היא מזדהה עם המפלגה הזו, אך הזירה שבה היא עצמה תפעל לקידום אמונותיה אינה משנה, בין אם הדבר יקרה בפוליטיקה ובין אם בהסברה ובעיתונות.