הסכם קיבוצי חדש במפעל גלידות שטראוס בעכו

230 עובדי המפעל ייהנו מתוספת שכר של כ-15%, תוספת ותק של עד 2.5%, הגדלת ההפרשות לקרן השתלמות ותוספות לתקציבי הרווחה.

רעות הדר , י"ב בניסן תשע"ט

מעמד החתימה
מעמד החתימה
צילום: דוברות ההסתדרות

ההסתדרות במרחב גליל מערבי, הנהלת מפעל גלידות שטראוס וועד עובדי המפעל הממוקם באזור התעשייה של עכו, חתמו על הסכם קיבוצי חדש שיחול על כ-230 עובדים.

כחלק מההסכם, שתוקפו לארבע שנים, ייהנו מאות עובדי המפעל מתוספות שכר של כ-15% וכן מתוספת ותק שנתית שגובה עד 2.5%. עוד כולל ההסכם: הגדלת ההפרשות לקרן ההשתלמות, תוספת של 500 שקל בשנה לתקצוב נופש שנתי לכל עובד, הגדלת שיעור התשלום עבור ביגוד, הגדלת מענק פרישה לפנסיה, הגדלת סכום השתתפות ההנהלה בקופת הוועד, הגדלת תעריף השי לחג ותלושי חנות המפעל ועוד.

יו"ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי, אשר שמואלי, בירך במעמד החתימה על ההסכם ואמר כי "מדובר בהסכם המיטיב עם העובדים גם בעניין תוספות השכר וגם ברווחה - וחשוב ביותר, גם עם הפורשים לגמלאות. יישר כח לכל העוסקים במלאכה, לחברי ועד העובדים והאיגוד המקצועי. לשמחתי פעלנו מול הנהלה שיודעת להשקיע גם בטכנולוגיה מתקדמת במפעל וגם בציבור העובדים ומבינה כי ההון האנושי שלה הוא המשאב החשוב ביותר".

יו"ר הוועד יוסי רוזן: "תודה לכל מי שסייע וליווה את עובדי המפעל במו"מ על ההסכם. אין לי ספק ששיתוף הפעולה והיחסים הטובים בין כל הצדדים יימשכו גם בעתיד".