החיילים יחליטו: גפילטע פיש או חריימה

סא"ל יפית אדרי דואגת שכל החיילים ירגישו בבית בארוחת חג הפסח, "הרוב אוהבים חריף".

תגיות: יומן ערוץ 7
בני טוקר , י"ב בניסן תשע"ט

החיילים יחליטו: גפילטע פיש או חריימה-ערוץ 7
חדר אוכל צבאי. ארכיון
דובר צה"ל

סא"ל יפית אדרי, ראש תחום אופק, איתור ופיתוח קולינארי, דואגת בכל השנה ובליל הסדר בפרט שהמטבחים בבסיסי צה״ל יתחדשו בתפריטים שלא מביישים אפילו בית מלון.

לערוץ 7 היא מספרת על המבצע הלוגיסטי הגדול לקראת חג הפסח. "ליל הסדר יהיה טעים, מגוון, עם המון יצירתיות ונראות מדהימה יותר מכל בית מלון. הולך להיות קרנבל שלם. זה מבצע ענק ונתחיל בזה שיש את ההכשרות. היום כולם מכשירים את כל הכלים בעזרת צוות הרבנות שנמצא בכל מטבחי הצבא.

״אין בסיס שלא התחדש עם כלים, ריהוט ואקססוריז לשולחנות, הגדות יפות וכיפות חדשות לחיילים. אפילו הדפיסו את התפריטים. כל השפים עברו הכשרות לקראת החג".

יש חשיבות עצומה לכך שהחייל בכל מקום ירגיש כמו בבית, במיוחד בליל הסדר. "האוכל זה הנחמה של כולנו. אני רוצה שלוחם שתפס קו או חזר ממארב ייכנס לחדר האוכל, יהנה וזה יתן לו את הדרייב לחזור למשימה שלו. חיל הלוגיסטיקה נותן תמיכה טוטלית ללוחמים וזו הכוונה. אנחנו כאן בשבילם".

סא"ל אדרי מספרת כי השנה החיילים בחרו את התפריט לסעודת החג. "כל בסיס קבע לעצמו את התפריט. פתחנו באתר צה"ל אפשרות לחיילים לבחור את המנות האהובות וגם ההורים יכלו להשפיע. הם בחרו דברים יפים ומגון רחב של מנות טעימות שיכולות לתת השראה לכל האמהות בבית לארוחות החג".

"מסתבר שפחות אוהבים גפילטע פיש והרבה מעדיפים חריף . כל שף מכיר את הבסיס שלו והחיילים שלו. יש התייחסות לצרכים של כל אחד", היא מסכמת.