5000 מכשירי Samsung s10 למשרדי הממשלה

מינהל הרכש הממשלתי פרסם מכרז מרכזי לאספקת מכשירי סלולאר בסדרת Samsung s10 עבור משרדי הממשלה ויחידות הסמך.

ערוץ 7 , י"ב בניסן תשע"ט

Samsung s10
Samsung s10
צילום: ISTOCK

מינהל הרכש הממשלתי באגף החשב הכללי פרסם מכרז לאספקת מכשירי סלולאר בסדרת Samsung s10 עבור עובדי משרדי הממשלה ויחידות הסמך לתקופה של 12 חודשים.

מדובר במכרז לאספקה של כ- 5,000 מכשירים, עם פוטנציאל גידול של עד 10,000 מכשירים.

כידוע מכרז הסלולאר הממשלתי הופרד לשני מכרזים נפרדים בהתאם למבנה השוק: מכרז לאספקת שירותי סלולאר אשר השירותים בו מסופקים על ידי חברת פלאפון תקשורת, ומכרז לאספקת מכשירי סלולאר שבו מתבקשים המשתתפים להגיש הצעות מעת לעת עבור דגמי מכשירי סלולאר שונים.

מודל מכרז מכשירי הסלולאר מאפשר מיצוי תהליכי הרכש בצורה ברורה שכן במצב זה נרכשים המכשירים מהספק הזול ביותר בהתאם לסוג המכשיר.

ב-16 באפריל 2019 נערך מכרז בסל מכשירי סמסונג לסדרת מכשירי S10. המכרז נערך באופן ממוכן על גבי רשת האינטרנט בשיטת מכרז הולנדי. במכרז השתתפו 4 מציעים.

בסיום המכרז זכתה חברת סאני תקשורת סלולארית אשר הציעה מחירים אשר משקפים הנחה הנעה בין 20% ל-38.5% ממחירי השוק לדגמי המכשירים השונים.

מנהל מינהל הרכש הממשלתי, גל אמיר: "מינהל הרכש שוקד כל העת על עדכון וגיוון המודלים התחרותיים במכרזים, על מנת להבטיח תוצאות מיטביות וחסכון כספי מירבי בהוצאות הממשלה. כך, הוחלט במקרה זה לבצע את המכרז במודל הידוע בתור 'מכרז הולנדי' (מכרז בו מחיר הפתיחה נקבע על ידי עורך המכרז, ולאחר מכן, המחיר עולה בהדרגתיות עד לקבלת הצעה של מי מהמציעים).

''בנוסף, מעבר לחסכון הצפוי בהוצאות הממשלה, ייתכן שמחירי המכשירים שהתקבלו במכרז ישפיעו גם על המחירים של שאר הלקוחות העסקיים בישראל וכן על הלקוחות הפרטיים", אמר אמיר.