כשטכנולוגיה, תנ"ך ואתגר נפגשים בחוויה

ארגון זהות והאגף לתרבות יהודית במשרד החינוך במיזם טכנולוגי חדש וחווייתי ברובע היהודי מביא את התנ"ך אל עבר שנת 2019

תגיות: תנ"ך זהות
אלירן אהרון , י"ב בניסן תשע"ט

מיזם טכנולוגי חדש וחווייתי ברובע היהודי מביא את התנ"ך אל עבר שנת 2019, עם טכנולוגיה שמאפשרת למבקרים לחוות את סיפורי התנ"ך - להיות בתוך הבור עם יוסף ולהילחם בגוליית יחד עם דוד.

חוויה ייחודית המשלבת פעילות אתגר משפחתית יחד עם מפגש מרתק עם גיבורי התנ"ך דרך טכנולוגיה חדשנית. באמצעות מציאות מדומה אקטיבית פוגש המשתתף גיבורים מהתנ"ך. הסיפורים התנ"כיים קמים לתחיה ומאתגרים את המשתתפים בחוויה רב חושית, מאתגרת ומהנה. מי שלא מרכיב את המשקפיים יוכל לראות על מסך גדול את מה שהמשתתף רואה דרך המשקפיים.

"הציבור אוהב טכנולוגיה וחידושים, אוהב לחוות ולבלות, אבל גם רוצה לתת לילדיו את הבסיס עליו מושתת העם היהודי ואת סיפורי המורשת שלנו. הלכנו עם זה, שיקשקנו את זה יחד, והבאנו חווית אקסטרים הן טכנולוגית והן מבחינת תוכן", אומר אביטל סלע, יזם הפרוייקט.

המיזם יגיע במהלך הפסח לערים: ירושלים, באר שבע, אור עקיבא, קרית מלאכי וצפת. המיזם בתמיכת האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך ומופק בפועל על ידי ארגון "זהות" ו"חווית התנ"ך".

פסח בחווית התנ"ך בקרדו – הפנינג של טכנולוגיות ואתגרים ירושלמים ותנ"כיים

משחק בריחה במציאות מדומה אקטיבית – משחק משפחתי במציאות מדומה אקטיבית (vive) בסגנון חדר בריחה בו בני המשפחה עוזרים ליוסף\דוד\נחמיה בסביבתם התנ"כית.

'מסע בזמן' - משקפי מציאות מדומה המחברים בין מציאות מדומה למציאות אמיתית, בין עולם התנ"ך לסיפורי המורשת. רצף משחקי vr המביאים למשתתף את מהותה של ירושלים.

משחק מונופול אינטראקטיבי קבוצתי בדרך לירושלים – משחק קבוצתי הכולל חידות, שירים וסרטונים בדרך לירושלים. כל משתתף עומד מול טאבלט ומיוצג כשחקן על הלוח המרכזי.

חכם ויודע לשאול טריוויה עם שלטים ומדיה – משחק קבוצתי בו בעזרת שלטים עונים המשתתפים על שאלות. משחק מלא תוכן אקשן והומור בנושא פסח.

פיסוחים אינטאקטיבי – פיצוחים אינטאקטיבי במסכי מגע גדולים – דמויות, מקומות וסיפורים.

בינגו פסח סיפורו של פסח כולל מסך שחקן בובה ודפי תשובות

משחק זיכרון (קצת אחר...)

עמדת יצירה

כל תחנה פעילות אורכת כ-15 דקות וניתן לעבור חופשי בין התחנות.

מתי זה קורה?

בירושלים בימים ראשון עד רביעי של חול המועד פסח

בקריית מלאכי ביום ראשון בבית ספר חב"ד בנות

באר שבע ביום שני בבית ספר רמב"ם

באור עקיבא ביום שלישי ברחבת היכל התרבות

בצפת ביום רביעי במתנ"ס וולסון (הסראיה)

להזמנת כרטיסים לחצו כאן

הציבור מוזמן, חג פסח כשר ושמחטוען....