מחנה פסח לחניכים מהדרום
מחנה פסח לחניכים מהדרום צילום: קרן מאירים

עשרות מתנדבים של קרן מאירים יצאו ליומיים של מחנה פסח בהרי ירושלים, יחד עם עשרות חניכים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים מדרום הארץ.

ההסעות למחנה יצאו מדימונה, באר שבע ואשקלון במטרה לעזור להורים ולגרום נחת לחניכים. הפעילות החלה בפארק קיפצובה, הלינה היתה בנס הרים במתחם קק"ל וכללה פעילות בטבע.

היום (רביעי) צפו החניכים והחונכים בסרט בירושלים ובסיום המחנה התקיים טקס תפילה משותף בכותל המערבי. החניכים הפריחו לאוויר בלונים כדי לסמל שהשמיים הם הגבול.

באופן ייחודי הוקדש מחנה זה לע"נ אורי דוד ז"ל ואביאל דוד ז"ל - אביה ואחיה של מעיין - מתנדבת העמותה שנהרגו בתאונת דרכים בדרום.

תהילה לוין מרכזת הפרויקט כוכבי אור שתחתיו מאוגדת הפעילות בדרום של קרן מאירים סיכמה, "אני מעריכה את המתנדבים שעזבו את הבית בזמן העמוס הזה והגיעו לסייע דווקא לאותם הורים המתמודדים כל השנה עם בעלי הצרכים המיוחדים".

סמנכ"ל העמותה אורי ברטפלד אמר כי הוא מעריך מאד גם את הורי המתנדבים שאיפשרו לילדיהם להתנדב ולתת מעצמם, יומיים לפני החג. " ההורים מהווים גם הם חלק מהנתינה העצומה והייחודית של משפחת מאירים הגדולה. ממחנה זה נצא להמשך עשייה בשבתות אירוח עם החניכים בקהילות השונות, בחונכויות אישיות ובימי שיא נוספים".