האשם המרכזי של הבחירות הוא פייגלין אלירן אהרון

בראיון לערוץ 7 מנתח עורך הדין יורם שפטל את תוצאות הבחירות אותן הוא מגדיר כטובות ליהודים, תוצאות שבהן המחנה הלאומי ניצח ברוב של 20 מנדטים, זאת מאחר ובגוש השמאל נכון לכלול לתפיסתו של שפטל 45 מנדטים ללא המפלגות הערביות ש"לא בכדי לא המליצו על אף אחד".

"הם לא מוכנים לשחק משחק שמהותו הוא הכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית, ולכן הצירוף של התקשורת את הערבים לגוש השמאל זה הבל ורעות רוח. זה טוב לגוש חוסם אבל זה לא מרכז שמאל, אלו ערבים שתשעים אחוז מהם שונאים את ישראל ומייחלים להחרבתה".

עם זאת מגדיר עו"ד שפטל כטרגדיה את העובדה ש'הימין החדש' נותר מחוץ לכנסת הבאה. "לדעתי הם ניהלו מערכת בחירות טובה, הסרטונים שלהם היו מעולים ובראשם עומדים שני אישים מהטובים בפוליטיקה הישראלית עם קבלות במשרד החינוך ובמשרד המשפטים. מה שקרה הוא דבר פשוט מאוד, המחבל הגדול ביותר בבחירות הללו היה פייגלין שלקח בשבועות האחרונים שלפני הבחירות לפחות שלושים או ארבעים אלף קולות מאלה שהתכוונו להצביע בעד הימין החדש".

עוד מזכיר שפטל את ה"בליץ" של נתניהו בעשרות השעות האחרונות שטרם הבחירות, בליץ שהתמקד בשתיית קולות מכל מפלגות הימין ולהערכתו של שפטל מנדט או מנדט וחצי עברו מהימין החדש לליכוד בראשות נתניהו ומאידך התוצאה היא שהמפלגה נותרה מחוץ לכנסת הבאה.

בדבריו ממקד עו"ד שפטל את ביקורתו בהתנהלותו של משה פייגלין שבנוסף על כך שהעביר אליו עשרות אלפי קולות שהיו אמורים להצביע לבנט ושקד, גם הוא עצמו לא עבר את אחוז החסימה והוביל לאבדן נוסף של עשרות אלפי קולות למחנה הימין. "מה שפייגלין עולל הוא שהוא הרס חמישה וחצי אחוז ממצביעי הימין המובהק שהלכו לטמיון וכך במקום כנסת של 70-40 יש לנו כנסת של 65-45 והאשם המרכזי בתרחיש האיום ונורא הזה הוא אדם אחד, פייגלין".