מבצע "קמחא דפסחא" בנצרת עילית

עשרות חבילות מזון מחולקות בימים אלו במסגרת הפרויקט השנתי של "קמחא דפסחא" בגרעין התורני-ציוני בנצרת עילית.

בשבועות האחרונים יצאו נוער הגרעין למבצע התרמה בישוב הושעיה הסמוך. תושבי הישוב, המסייעים לפרויקט זה מידי שנה, תרמו בעין יפה ושמחו לקחת חלק במבצע החשוב בעיר השכנה. אל תרומותיהם נוספו גם תרומות אנשי הגרעין התורני ותושבים נוספים בנצרת עילית.

עם אלפי השקלים שנאספו במהלך השבועות האחרונים קנו נציגים מהקהילה מאות ק"ג של מוצרי מזון כשרים לפסח הכוללים מצות, מוצרים יבשים, שתיה, פירות, ירקות, ועוד. אריזת המוצרים נעשתה במשותף ע"י דיירי הדיור הציבורי ביחד עם עשרות ילדי הגרעין מגיל גן ומעלה, שהכינו חבילות גדולות ומכובדות ולמדו על חשיבות "קמחא דפסחא". את הקרטונים לאריזה תרמו מפעל 'אפיפית' בעיר ששמחו לקחת חלק בתרומה לפרויקט.

עם סיום מבצע האריזה הגיעו משפחות הגרעין לאסוף את החבילות ולחלקן לפני החג לנזקקים בעיר.

מי שניצח על המבצע הוא רכז הקהילה חיים בן שטרית, שסיפר על אופן הירתמות הקהילה למבצע הגדול, שמשמח מידי שנה עשרות משפחות מהעיר: "מרגש לראות בכל שנה את ההירתמות הגדולה של הקהילה והסיוע הנדיב של הישוב הושעיה בתרומותיהם".

"כל שכבות הגיל שותפות במבצע, החל מילדי הגן ועד המבוגרים. נוער הגרעין אחראי בפיקוחנו על ההתרמות, הילדים על האריזה וקישוט החבילות, והמבוגרים על חלוקת החבילות לנזקקי העיר", מוסיף בן שטרית.

צחי וייס, מנהל הגרעין, אמר כי"משפחות הגרעין בחרו מלכתחילה להתגורר בכל שכונות העיר מתוך כוונה להתערות באוכלוסיית העיר כולה. מציאות זו היא פתח נהדר ליוזמות משותפות הנעשות בכל השנה, כדוגמת פרויקט מרגש זה. לשמחתנו, פיזור המגורים תרם להעצמת הערבות ההדדית ולהעמקת ההיכרות, ועל כך גאוותנו".