ריינולדס הערב מול ססארי
ריינולדס הערב מול ססארי צילום: FIBA

אירופה ללא נציגה ישראלית. עונת המפעלים האירופיים של הקבוצות הישראליות הסתיימה לה הערב (רביעי) עם הדחתה של הנציגה הישראלית האחרונה במפעלים האירופיים העונה - הפועל חולון, כשזו הובסה בידי דינמו ססארי האיטלקית בחוץ בתוצאה 75:105.

לא פחות מ-5 קבוצות ישראליות מליגת העל עשו את דרכן העונה במפעלים האירופיים, כשרק שתיים מהן הגיעו לשלבים המתקדמים יחסית - הפועל ירושלים והפועל חולון.

בעוד ירושלים הגיעה עד למעמד רבע גמר ליגת האלופות של פיב"א, מפעל הכדורסל השלישי בחשיבותו בזירה האירופית, מרחק ניצחון אחד מהעפלה אל הפיינל-פור שהיה מתקיים באולמה הביתי היכל הפיס ארנה שבבירה, הסגולים מחולון הגיעו שלב אחד מתקדם יותר, דווקא בזכות הדחה מוקדמת יותר ממפעל ליגת האלופות. היה זה כשאלה הודחו מהמפעל החדש של פיב"א אל מפעל היורופקאפ, שם הגיעו עד למעמד חצי הגמר.

בחצי הגמר פגשה חולון יריבה השווה לה ברמתה, דינאמו ססארי האיטלקית, אך מצבת הפצועים הארוכה והקריטית בראשם קאליף וואייט וגיא פניני שגמרו את העונה, והסגל החסר עד מאוד שעמד לרשותם, פגע בחולון קשות ואלה הפסידו בתום שני משחקי חצי הגמר בהפרש מצטבר של 35 נקודות.

הסגולים מחולון הגיעו למשחק הגומלין שהתקיים הערב באיטליה, עם פיגור בן חמש נקודות אחרי ההפסד במשחק הראשון בישראל בתוצאה 94:89, במה שהעמיד את החלום על גמר אירופי ראשון בתולדות המועדון ככזה שיהיה קשה להשיג - עם סגל חסר ומצבת פצועים קריטית, זה היה כבר נראה כמו משימה בלתי אפשרית.

אחרי שפיגרה בעשר נקודות הפרש כבר אחרי 10 דקות של משחק ו-24 הפרש בהפסקת המחצית, היה ברור שחולון תסיים את דרכה במפעל האירופי הערב. מרגע זה ואילך ההפרש רק צמח ובסיום - 75:105 לססארי האיטלקית.

המפעלים האירופיים השונים ימשיכו להתקיים כעת ללא אף נציגה ישראלית. נתראה בשנה הבאה.

קלעו לחולון: וולדן 19, הרוש 16, אטקינס 11, ריינולדס 10, ד. ג'ונס 9, שמחון 7, ש. ג'ונס 3.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו