רישיונות מזויפים שהונפקו
רישיונות מזויפים שהונפקוצילום: דוברות המשטרה

המשטרה פתחה לאחרונה בחקירה סמויה ממנה עלה חשד שמנהל משרד עורכי דין במזרח ירושלים פעל יחד עם חשוד נוסף לזיוף ומכירת מאות רישיונות נהיגה לאזרחים שמעולם לא הוציאו רישיון נהיגה כדין.

השיטה פעלה כך שתושבי מזרח ירושלים שלא הוציאו רישיון נהיגה פנו לחשודים, שזייפו והנפיקו עבורם רישיון נהיגה זר. עם הרישיון המזויף היה פונה אחד מהחשודים אל משרד הרישוי ודורש להמיר את הרישיון הזר לרישיון ישראלי.

בעקבות כך הונפקו מעל 100 רישיונות נהיגה לנהגים שאינם מוכשרים לנהיגה, ואשר עלו על הכביש תוך שהם מסכנים את משתמשי הדרך האחרים, את הנוסעים ברכבם ואת עצמם.

בעבור הרישיון נדרש כל מבקש לשלם בין 30 ל-40 אלף ש"ח. בסך הכל גרפו החשודים לכיסם על פי החשד למעלה מארבעה מיליון שקלים.

במסגרת החקירה הסמויה הצליחה המשטרה ליצור קשר באמצעות שוטר סמוי עם החשודים, ולאחר משא ומתן, דאגו החשודים להנפיק לשוטר רישיון זר מזויף ואתו הצליחו להנפיק לו גם רישיון ישראלי.

במהלך השבוע שעבר פשטה המשטרה על המשרד בו עבד אחד החשודים. במהלך החיפוש נתפסו רישיונות מזויפים, דרכונים ומסמכים מזויפים.

שני החשודים המרכזיים (תושבי מזרח ירושלים בשנות ה-30 וה-40 לחייהם) נעצרו. יחד אתם נעצרועד לרגע זה ארבעה בני אדם אשר חשודים שרכשו רישיון בדרך זו.

במסגרת החקירה נחקרו החשודים בעבירות של זיוף, קבלת דבר במרמה, וכן, רישום כוזב במסמכי תאגיד. אתמול (רביעי) הובאו החשודים בפני בית משפט השלום בירושלים ומעצרם הוארך עד ליום שני.