התנועה לאיכות השלטון: לא לקדם את חוק החסינות

התנועה לאיכות השלטון דורשת מרה"מ להודיע ברבים כי לא יפעל לקדם תיקון לחוק החסינות או להחלת "החוק הצרפתי"

ערוץ 7 , י"ג בניסן תשע"ט

התנועה לאיכות השלטון שיגרה מכתב לרש הממשלה שבו דרישה שיתחייב בפומבי כי לא יפעל בכנסת הקרובה לקידום חקיקה שנועדה למנוע את העמדתו לדין.

במכתב מברכת התנועה את רה"מ על כך שהוטל עליו להרכיב את ממשלת ישראל ה-35, אך פונה אליו בדרישה שיצהיר באופן פומבי כי לא יפעל לקידום חקיקה על ידי הכנסת ה-21, שמטרתה למנוע או לעכב את האפשרות כי יוגשו כתבי אישום בפרשות בהן החליט היועמ"ש להגיש כתב חשדות כנגדו. כמו כן דורשת התנועה כי במסגרת המו"מ הקואליציוני, יבהיר רה"מ לכלל המפלגות כי לא יהיה שותף לקידום חקיקה שכזו.

"מהלכים לקידום חקיקה פרסונאלית והחלתם באופן רטרואקטיבי על מנת למנוע העמדה לדין, אם יחליט היועמ"ש שישנה תשתית ראייתית ועניין לציבור בהגשת כתבי אישום, פוגעים באופן אנוש בעקרון שלטון החוק; פוגעים באמון הציבור בנבחרי הציבור ומותירים בלבו ספק בהיותם נאמניו של הציבור; פוגעים באופן קשה ביותר באמון הציבור במערכת המשפט ואכיפת החוק.

כל קואליציה שתקום כעת, צריכה להצהיר באופן פומבי כי לא תפעל על מנת למנוע בירור עניינו של חבר כנסת זה או אחר על ידי מערכת אכיפת החוק ומערכת המשפט – על מנת לשמר את אמון הציבור בקואליציה, ועל מנת להוכיח כי יסודות הדמוקרטיה ושלטון החוק עומדים לנגד עיניה".

"אנו דורשים מרה"מ נתניהו להודיע ברבים כי לא יפעל לקדם תיקון לחוק החסינות, או להחיל את 'החוק הצרפתי' או לחוקק כל מנגנון אחר שנועד למנוע הגשת כתבי אישום בעניינו. אנו מבקשים שרה"מ יודיע בפומבי כי יפעל להוכיח את חפותו בתוך המנגנון החוקי הקיים, ולא ישתמש בקואליציה ובכנסת על מנת למנוע העמדתו לדין, במידה ויוחלט על ידי היועמ"ש לאחר השימוע להגיש נגדו כתבי אישום".