ליצמן מבקש: הילחמו איתי על הבריאות

בפניה ששיגר לראשי מפלגות הקואליציה מבקש סגן השר ליצמן לתמוך בדרישת יהדות התורה להגדיל משמעותית את תקציב משרד הבריאות

חיים לב - ערוץ 7 , י"ג בניסן תשע"ט

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: ישראל ברדוגו

סגן שר הבריאות יעקב שיגר הבוקר (חמישי) פניה לראשי מפלגות הקואליציה בה הוא מבקש מהם לקראת המו"מ הקואליציוני לתמוך בדרישת יהדות התורה להגדיל משמעותית את תקציב משרד הבריאות.

"לקראת דיוני המו”מ הקואליציוניים שיחלו בימים אלו להרכבת הממשלה בראשות בנימין נתניהו, אני פונה אליך בזאת לשתף פעולה יחדיו במטרה לקדם את צרכי הבריאות של אזרחי ישראל בממשלה הקרובה".

ליצמן הסביר כי מתוך היכרות קרובה עם צרכי מערכת הבריאות, "גיבשנו תכנית מפורטת כדי לייעל ולשפר את מערכת הבריאות שעיקרה עדכון אוטומטי של תקציב הבריאות בהתאם לצרכים".

"בעיניי, הבריאות היא מעל הכל. היא חשובה לכולם ואין בה ימין ושמאל, היא חוצת מגזרים ואוכלוסיות. כולנו מחויבים לקידום הרפואה בישראל ולקידום בריאות אזרחי ישראל. אני רואה כעת הזדמנות היסטורית להוביל שינוי מהותי לחיזוק הרפואה הציבורית שלנו. שוחחתי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולשמחתי גיליתי נכונות מצידו לפתור את המצוקות הקיימות במערכת הבריאות", הוסיף ליצמן.

בדבריו הבהיר ליצמן כי מטרת המהלך להציג 'מחויבות חוצת מפלגות' לטובת שיפור מערכת הבריאות. "אבקשך בזאת, להורות לצוות המו”מ הקואליציוני לקחת בחשבון את צרכי הבריאות של ישראל ולתמוך בדרישת יהדות התורה להכללת תכנית הבריאות שלנו בהסכם הקואליציוני כדי לתת מחויבות כוללנית של כל מפלגות הקואליציה הבאה, להגדרת משאבים ייעודיים למען מערכת הבריאות", כתב.