הוועדה המסדרת של הכנסת ה-21 צפויה לבטל את ועדת השקיפות שבראשה עמדה ח"כ סתיו שפיר ממפלגת העבודה.

בארבע השנים האחרונות בהן פעלה הוועדה, שפיר ניצלה את הדיונים כדי להתנגח בקואליציה ובממשלת הימין, בעיקר בנושאים החשובים למחנה הלאומי כמו ההתיישבות ביו"ש, חלוקת התקציבים של משרד התרבות והסיוע הממשלתי לגרעינים התורניים.

כך לדוגמא, בחודש פברואר 2016 דנה הוועדה לשקיפות בנושא תקצוב הארגונים הפלורליסטים על ידי משרד החינוך. במהלך הדיון העלתה שפיר טענות הנוגעות לשיטת התקצוב של הארגונים הפלורליסטים ואפלייתם.

''התגלה פער משמעותי מאוד בין ההצהרות של השר בנט בכלי התקשורת לבין העובדות היבשות", אמרה שפיר. ''מיליוני שקלים מתקציב החינוך, המיועדים לארגוני יהדות פלורליסטית – כלומר, ארגוני חינוך שעוסקים ביהדות שלא תואמת את התפיסה הצרה של הבית היהודי הוקפאו".

"אם חוזרים על שקר הרבה פעמים זה לא הופך אותו לאמת", הגיב מנכ"ל ארגון זהות איתי גרנק שהשתתף בדיון כנציג המרכזים לזהות יהודית. "זהו אבסורד שבמהלך הדיון ניסתה שפיר להציג מצג שקר על פיו הארגונים הפלורליסטיים מופלים לרעה, בעוד שבפועל ההפך הוא הנכון.

''בניגוד לדעה רווחת ולמה שגורמים מהשמאל מנסים להציג המצב בשטח שונה - הארגונים האורתודוכסים מופלים לרעה, שכן שיטת הניקוד הנהוגה בהקשר של תמיכות בארגוני זהות יהודית מפלה אותם".

"ארגונים אורתודוכסים מופלים לרעה ולא הפלורליסטים"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו