סמוטריץ': אני בדרך למשרד המשפטים

ח"כ סמוטריץ' לא מתרגש מאיומי המשפטנים ובכירי המשטרה. "אבצע רפורמות שיחזירו את אמון הציבור למערכת". ח"כ אוחנה: "הגיעה העת למשול"

חזקי ברוך , י"ג בניסן תשע"ט

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: הלל מאיר, פלאש 90

ח''כ בצלאל סמוטריץ' (איחוד הימין) הגיב לאזהרות שהשמיעו גורמים במשרד המשפטים ובמשרד לביטחון הפנים מפני מינויו לשר.

''אני בדרך בעזרת ה' למשרד המשפטים'', כתב סמוטריץ' בטוויטר. ''אל תדאגו. חפשו את הכותרות לפני ארבע שנים כשאיילת שקד מונתה. היום הם מתגעגעים אליה. מבטיח שגם אלי יתגעגעו כשאעזוב אחרי ביצוע רפורמות העומק הנדרשות שיחזירו את אמון הציבור למערכת. טוב, אולי בעצם יהיו כאלה שלא...''.

עו"ד איתמר בן גביר (איחוד הימין) הגיב גם הוא לאזהרות שהשמיעו גורמים במשטרה ובמערכת המשפט מפני מינויים של יריב לוין ובצלאל סמוטריץ' לשרי המשפטים וביטחון הפנים.

"ההפיכה התחילה - צריך לעצור את זה עכשיו", אמר בן גביר, ''לגורמים במשטרה ובמערכת המשפט אין מנדט לנהל את המדינה. נתניהו צריך להודיע עוד הערב כי הוא ממנה את בצלאל סמוטריץ' לשר המשפטים ואת יריב לוין לשר לביטחון הפנים.

''העם בחר ימין וצריך לקבל ימין, ולגורמים הפחדנים שמסתתרים בעילום שם אין מנדט לנהל את מדינת ישראל", הוסיף בן גביר.

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) תקף בחריפות את מערכת המשפט והמטה הארצי, "'יאח"ה יכולה להקים ממשלות ולהפיל ממשלות' אמר המפכ"ל לשעבר אלשיך, וקירב אותנו עוד צעד בדרך להפוך למדינת משטרה.

''את הצעדים הנוספים עושים היום ממשיכי דרכו במשטרה ובמערכת המשפט, המבקשים גם להרכיב את הממשלות, ולרמוז ברמזים סיציליאניים לראש הממשלה הנבחר את מי הוא יכול, ואת מי אינו יכול למנות.

''בטרם תהפוך ישראל סופית מדמוקרטיה בה הציבור שולט באמצעות נבחריו ל"פקידותיסטן" בה שולטים במחשכים מי שלא נבחרו על ידי הציבור ולא יעמדו בפניו אחת לארבע שנים ולקבל - או לא לקבל - את אמונו, הגיעה העת למשול. וכך, אני מאמין, תעשה הממשלה הזו", אמר אוחנה.

חבר הכנסת המיועד אריאל קלנר (הליכוד) הגיב גם הוא לאזהרות המשפטנים ובכירי המשטרה מפני מינויים של שרי המשפטים וביטחון הפנים. "הגיעה העת להעמיד את הדיפ סטייט הישראלי במקומו. היחס לנבחרי ציבור כאילו הם סכנה, היא זלזול וחוסר הבנה בסיסי של המשטר הדמוקרטי, תפקיד נבחרי הציבור ותפקיד הפקידות שתחתיהם", אמר קלנר.

''האתגר הגדול שלנו בקדנציה הקרובה הוא משילות. ואני מתכוון לקחת חלק במאבק הזה. המאבק על הדמוקרטיה שהוא הוא המאבק על דמותה של המדינה. אחרי החג נתחיל בביעור החמץ הציבורי", הבטיח.

כאמור, גורמים במשטרה הזהירו ממינויים של בצלאל סמוטריץ' או מירי רגב לתפקיד השר או השרה לביטחון הפנים, וטוענים כי השניים יתירו להקריב זבח פסח בהר הבית. ''אם אחד מהם ימונה, בשנה הבאה יותר ליהודים להקריב זבח פסח בהר הבית", אמרו הגורמים לחדשות 12.

''נתניהו לא ימנה אותם לתפקיד בגלל עמדתם בעניין הר הבית והמגזר הערבי", טענו הגורמים. ''במטה הארצי היו רוצים לקבל מישהו עם רקע ביטחוני כמו דיכטר או גלנט''.

במשטרה התייחסו גם לאפשרות שיריב לוין יקבל את תפקיד השר לביטחון הפנים, ואמרו כי ''מינויו יתקבל בתחושות מעורבות''.

במקביל, בכירים במערכת המשפט אמרו כי מינוי יריב לוין או בצלאל סמוטריץ' לתפקיד שר המשפטים פירושו ''הכרזת מלחמה על בית המשפט העליון". על פי הדיווח בחדשות 13, הבכירים תקפו את לוין וסמוטריץ' ואמרו כי הם ''רוצים להרוס את השיטה הקיימת ואף מצהירים על כך כבר כמה שנים.

"אם בעבר ראש הממשלה נתניהו מנע יוזמות חקיקה נגד בית המשפט, ואף הבטיח לנשיאים שיעמוד לצדם, הרי נראה שהפעם אם יתמנה אחד מהם יהיה לו גיבוי מנתניהו להרוס את בית המשפט ואת השיטה".

"צפויה לנו תקופה קשה במיוחד", הוסיפו הבכירים. "הם לא באים לקיים איתנו דו שיח, אלא להנחית עלינו את האידיאולוגיה שלהם. אנחנו משולים בעיניהם לאויב".