ארה"ב: ביהמ"ש דחה חיוב לימודי ליב"ה

בית המשפט בניו יורק ביטל חוק שביקש לחייב את המוסדות החרדיים בארה"ב ללמד לימודי ליב"ה בהיקפים מלאים בניגוד לרצון הרבנים

מיכל לוי , ט"ז בניסן תשע"ט

ניו יורק
ניו יורק
צילום: אייסטוק

בית המשפט בניו יורק ביטל במהלך סוף השבוע האחרון חוק שביקש לחייב את המוסדות החרדיים בארה"ב ללמד לימודי ליב"ה בהיקפים מלאים בניגוד לרצון הרבנים.

החוק חוקק בעקבות עתירה שהגיש חוזר בשאלה מקומי שטען כי ניזוק מכך שהמוסדות החרדיים לא לימדוהו לימודי ליב"ה בהיקף מספיק כדי להתפרנס בבגרותו.

על פי החוק, שאושר על ידי ועדת החינוך של ניו נורק, מוסד אשר לא ילמד לימודי ליב"ה בהיקפים מלאים - ישלל התקציב לו הוא זוכה מהמדינה.

החוק אמור היה להיכנס לתוקף במהלך החודש הקרוב. העסקנים החרדיים הגישו צו מניעה ובסוף השבוע האחרון ביטל בית המשפט את את החוק.

"פסק הדין משמר את עצמאותו של החינוך החרדי, ומאפשר להורים להמשיך לשלוח את ילדיהם לישיבות הקדושות בידיעה שתכני הלימודים יקבעו על ידי ראשי הישיבות ולא תלוי בשום גורמים אחרים המבקשים להרע לנו", אמר הרב חיים דוד צויבל מראשי אגודת ישראל המקומית.

סגן שר החינוך מאיר פרוש צוטט באתר 'כיכר השבת' כאומר כי גם בישראל על השלטון ללמוד שלא להתערב בתכני הלימוד של המוסדות החרדיים.

"סדנא דארעא חד היא, ילמדו מכך גם כאן בישראל כל אלו המבקשים להתערב בחינוך החרדי, ולכפות עליו תכנים בניגוד למצפונו, אין לכך הצדקה ותוקף משפטי ובודאי מוסרי", אמר.