מחקר חדשני בקנאביס רפואי לטיפול בבעיות גניקולוגיות

מחקר חדשני בדק את השימוש בקנאביס רפואי לטיפול באנדומטריוזיס, בעיה רפואית המשפיעה על 10% מהנשים בגיל הפוריות.

תגיות: קנביס
ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשע"ט

קנביס
קנביס
צילום: Abir Sultan/Flash 90

מחקר חדשני שאותו מובילה חברת Gynica בדק את השימוש בקנאביס רפואי לטיפול באנדומטריוזיס, בעיה רפואית המשפיעה על 10% מהנשים בגיל הפוריות.

החברה מחזיקה ברישיון מחקר ראשון מסוגו מטעם משרד הבריאות לפיתוח מוצרים מבוססי קנאביס לנשים, בשיתוף Lumir Lab הממוקמת בפארק הביוטכנולוגיה, הדסה עין כרם, ירושלים.

מחלת האנדומטריוזיס פוגעת ב-180 מיליון נשים ברחבי העולם. אצל הנשים הנפגעות, רירית הרחם מתפתחת בחצוצרות, שחלות ואזורים אחרים בחלל הבטן ובאגן הנשי. אותן נשים סובלות מכאבים חזקים לפני ובמהלך המחזור, דימום רב יותר, כאבים בעת יחסים, הפרעות בעיכול ובעת מתן שתן.

מחקרים מוקדמים הצביעו על היכולת של הקנאביס הרפואי להקל על התסמונות של המחלה, להפחית את הכאב ולצמצם את הסיכון להישנותה. במקביל לתהליך המחקר שמתקיים במעבדות Lumir Lab, Gynica מקיימת שיתוף פעולה עם חברת איסוף הנתונים הקנדית Strainprint, מובילה עולמית בתחום איסוף וניתוח נתונים על השפעת קנאביס למחלות שונות.

החברות עובדות היום על הקמת פלטפורמת איסוף המידע הגדולה בעולם לניתוח השפעת קנאביס על נשים. יוזמי המחקר מקווים ששיתוף הפעולה בין החוקרים והגופים המובילים בתחומם, יביא לפריצת דרך ולהקלה על הנשים.

Lumir Lab פועלת בהובלתו של המדען הראשי פרופ' לומיר הנוש, מחוקרי הקנאביס הידועים בעולם, שאחראי לכמה מהתגליות החשובות ביותר שנעשו בתחום החומרים הפעילים בצמח הקנאביס.

Gynica פועלת בהובלתו של פרופ' משה הוד, גניקולוג בעל שם עולמי ונשיא האגודה האירופאית למיילדות, היא חברת מחקר ופיתוח המתמחה במוצרים מבוססי קנאבינואידים בתחום של רפואת נשים ובעיות גניקולוגיות.