עמותת 'כח צביקה' סגרה מעגל

לפני שנים רבות התנדב סרן צביקה קפלן ז"ל בעמותת 'קו לחיים', שם הכיר את אשתו. אחרי למעלה מעשור המעגל נסגר עם יום חוויתי ומיוחד

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשע"ט

עמותת 'כח צביקה' סגרה מעגל-ערוץ 7
כח צביקה עם עמותת קו לחיים
צילום: איל לוי, יח"צ

סוגרים מעגל. למעלה מעשור עבר מאז התנדב צביקה קפלן בעמותת 'קו לחיים'. הקצין המוכשר שנועד לגדולות ונפל ביום ה-13 של מבצע 'צוק איתן' ב-כ"ב תמוז תשע"ד, ה-20/7/14, עת שימש קצין אג"ם בגדס"ר גולני, התנדב עוד כשהיה נער בעמותה ששמה לה למטרה לעזור לילדים חולים ולשמח את יומם הקשה.

בהתנדבותו בעמותה הכיר צביקה ז"ל את אלמנתו עדי כשזו שירתה שם במסגרת השירות הלאומי.

יותר מעשר שנים אחרי, סגרו משפחתו, חבריו של צביקה ומתנדבי עמותת 'כח צביקה' מעגל מרגש במיוחד ביום פעילות חוויתי שקיימו יחד עם ילדי עמותת 'קו לחיים'.

זו אינה הפעם הראשונה בה מקיימים שתי העמותות שיתוף פעולה כשאלה נמצאות בקשר תמידי אחת עם השניה, אך הפעם שיתוף הפעולה בין השתיים היה מרגש במיוחד, כשעמותת 'כח צביקה' הוציאה את ילדי 'קו לחיים' ליום של כיף וחוויה אשר התחיל בטיול ג'יפים, המשיך לגן גורו והסתיים בפארק המעיינות שם בנות השרות הכינו תחנות יצירה, ולאחר מכן כולם נהנו מארוחה טובה. בנוסף, ילדי 'קו לחיים' הכינו טקס מרגש לזכרו של צביקה שסיכם את הקשר בין העמותות.

למעשה, הפעילות כולה התקיימה בסמוך למקום בו הנציחו את קפלן ז"ל חבריו ובני משפחתו מקיבוץ מירב, במסלול הרטוב לזכרו שמתחיל בעין שוקק ומסתיים בטחנת הקמח, בעמק המעיינות שבבית שאן.

מארגני הפעילות סיפרו כי העמותה הוקמה על ידי משפחתו וחבריו, על מנת שאורו ודרכו של צביקה ימשיכו ללוות ולהשפיע על עם ישראל. העמותה עוסקת בפעילויות שנמצאות על ציר החיבור בין אדם לאדמה ועם.

תחת העמותה מספר גופים ופרויקטים: מרכז סיור ולימוד גלבוע מעיינות, מרכז מפגשים, פרויקט סימנים בדרך, ופעילויות התנדבותיות רבות נוספות.

ביום הזיכרון הקרוב, תפתח העמותה קמפיין מימון המונים בפלטפורמת Jgive וזאת על מנת להגדיל את היקף פעילות העמותה ולתמיכה בפעילותה השוטפת.