אורכידאה: שמחה מהולה בעצב

ניצול השואה מיכאל ימנפלד ז"ל הלך לעולמו לפני שלושה שבועות ולא זכה להשתתף בטקס הענקת אות חסידי אומות העולם למשפחה ההולנדית שהצילה אותו מפני אימת הנאצים.

אורכידאה ימנפלד דוויק, בתו מיכאל, השתתפה בטקס שהתקיים הבוקר (שני) ב"יד ושם".

"יום מאוד מרגש עבורנו", סיפרה ימנפלד דוויק לערוץ 7. "שמחה מהולה בעצב. אבא שלי לא זכה להיות איתנו היום ונפטר לפני שלושה שבועות. אבא ביקש מזמן לתת להם אות של חסידי אומות העולם אך המשפחה לא יכלה להגיע מהולנד לישראל.

''אבא סיפר לי על משפחת קרייל כשהייתי ילדה וכתב לי ביוגרפיה בשם 'והיה אם תשאלי'. בתום המלחמה אבא נשאר אצל משפחת קרייל שהצילו אותו והציעו לו לאמץ אותו כבן. אחרי מחשבה הוא החליט ואמר 'אני רוצה לשוב אל עמי'. אבא לא שפט אדם, לא לפי דת או גזע והיה אדם של חסד. הבת שלי שהיא חיילת תקבל אות הצטיינות מנשיא המדינה, דבר שמסמל עבורנו משואה לתקומה"

"אבא ראה את השואה כנס הגאולה ונס ההצלה שלו ושכמותו. מי שארגן את ההצלה זו המחתרת בראשותו של מר בוס. המסר שלו תמיד היה שלום וקבלה של האחר באשר הוא.

''אבא שלי שמר על קשר רציף עם משפחת קרייל ואפילו בגלוית הפטירה הוא צויין כאחד הילדים שלה שזו מחווה יוצאת מן הכלל. לצערי גם המצילים וגם הדור השני וגם אבא שלי לא בין החיים והיום הנכדה של ליוהנס ויאנטיה קרייל תקבל את האות במקומם".

טקס הענקת אות חסידי אומות העולם

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו