הודיה אוליאל
הודיה אוליאלצילום: לירון מולדובן

שרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה לד"ר הודיה אוליאל כי תשיא משואה בטקס יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.

אוליאל נולדה כפגה ואובחנה כסובלת משיתוק מוחין. חרף הקשיים היא סיימה לימודי רפואה בטכניון ומתחילה בימים אלו את תקופת ההתמחות שלה בבית-החולים קפלן.

בעת ששירתה בשירות לאומי בבית החולים "אסף הרופא" הבינה אוליאל כי סיפורה האישי יכול לסייע לאחרים ובחרה ללמוד רפואה. היא עתידה להפוך לרופאה הראשונה בישראל הסובלת משיתוק מוחין.

רגב קיבלה את המלצת הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות, שציינה בנימוקיה כי ''אוליאל מייצגת בסיפורה את השאיפה לשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית ואת ניצחונה של הרוח היכולה לכל הקשיים''.

"ד"ר אוליאל מוכיחה את התגברות הרוח על כל מגבלה", בירכה השרה רגב. ''ד"ר אוליאל שנולדה עם שיתוק מוחין מעולם לא נתנה למגבלה לשתק את הגשמת חלומותיה. הרואים את ד"ר אוליאל מתהלכת במסדרונות בית החולים, קורנת ומקצוענית, מבחינים בעוצמות המיוחדות שלה. ד"ר אוליאל מהווה סמל ומופת לנסיקה מעל כל מכשול. השתלבותה של ד"ר אוליאל בכל נתיבי החיים במסגרות הכלליות הן צעד ענק במסלול ההמראה של השוויון בישראל.

"ד"ר הודיה אוליאל, אני מודה לך על עוצמות ההשראה, שאת מעניקה כרופאה וכאדם לכל מי שפוגש אותך. את נישאת ברוחך מעל לכל מגבלה. את החולמת והמגשימה, השראה לכולם", סיכמה רגב.

לראשונה: רופאה עם שיתוק מוחין. צפו בראיון המרגש