אברי גלעד
אברי גלעד צילום: העולם הבוקר, ערוץ 13

מנכ''ל הקרן החדשה לישראל, מיקי גיצין, תוקף את איש התקשורת אברי גלעד שהעריך כי מוסלמים עומדים מאחורי השריפה בכנסיית נוטרדאם בפריז וטען כי האירופאים מסתירים אירועי פשיעה שבהם מעורבים מוסלמים.

''התיאוריות המטורפות שאברי גלעד מרשה לעצמו להגיד בטלויזה, מראות לאן הגיע המין האנושי", השתלח גיצין. ''תיאוריות קונספירציה משוללות יסוד שדומות מאוד לעלילות דם שהיו נגד היהודים לאורך ההיסטוריה. הוא איבד את זה לגמרי, אבל מה הצידוק של רשת לתת במה יום יומית להסתה המטורפת הזו''.

גם איריס ליאל מעיתון ''הארץ'' תקפה את גלעד: ''כרגע הגעתי לסרטון האלמותי של אברי גלעד מתוכנית הבוקר שלו. להלן ממצאי: המטמורפוזה הפוליטית שעבר גלעד לא פסחה על מראהו; הוא השתנה מאוד גם פיזית. חציית הקוים והמעבר שעשה גלעד משמאל לימין, לווה בויתור מוחלט על הגיון בריא ואיזון נפשי".

אנשי שמאל נוספים תקפו את גלעד, ביניהם עיתונאים בכירים שטענו כי הוא מכפיש את המוסלמים ומייחס להם מעשים שלא ביצעו. ''אברי גלעד הוא פשוט מפיץ שנאה מהזן הנמוך ביותר'', טען איש "כלכליסט".

אברי גלעד עצמו לא חוזר בו. לדבריו התקשורת מסתירה מידע אודות מעשי וונדליזם, שריפות ופיגועים המבוצעים בידי מוסלמים בשם התקינות הפוליטית. "הסערה היא רק ביטוי לקיטוב הכללי", הגיב גלעד בעיתון ידיעות אחרונות. ''יש כאן שתי קבוצות של אנשים שמחפשים כל סיבה לריב ולקלל, ואם אפשר לזרוק פנימה את המילה פשיסט - הכי טוב. לא מתרגש, אפילו משועשע מתעלולי כת התקינות הפוליטית. האמירה שלי פשוטה.

''כאשר צרפת מחביאה את פשעי המהגרים המוסלמים, אסור לכתוב עליהם לא בפשעי מין ולא באזורים שאסור לשלטונות להיכנס אליהם, ועוד ועוד. אני מתייחס להודעה על פענוח השריפה בחשד גדול, במיוחד כשיש גל מטורף של פגיעה בבתי תפילה נוצריים בצרפת.

''בכל העולם האיסלאם הקיצוני פוגע בנוצרים ובבתי התפילה שלהם, ופגיעה בנוטרדאם היא בוודאי משאת נפשם של מוסלמים פסיכים לרוב. אני לא מאמין למשטר בצרפת ובוודאי לא לליצן מקרון, המגנה את עצירת הכספים לאסירים הביטחוניים. יש מניע חזק, אז למה לא להטיל ספק ואפילו לומר בלי פחד - הסבירות הגבוהה היא של פשע מוסלמי נגד נוצרים. לא בטוח כמובן, ולא יתברר באמת כנראה לעולם. שום בוז, גינוי והגחכה מצד קולגות וקבוצה קטנה של חסידי הכת לא יעצרו אותי מלחשוב עצמאית ולהתבטא בכל מקום שאני יכול".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו