5 ח"כים חדשים נכנסו לקבר יוסף בשכם

5 ח''כים חדשים של הליכוד והבית היהודי נכנסו הלילה לקבר יוסף שבשכם. ''מבטיחים להילחם על ארץ ישראל''.

ערוץ 7 , י"ט בניסן תשע"ט

חמישה ח"כים חדשים של מפלגת הליכוד והבית היהודי נכנסו הלילה (רביעי) לקבר יוסף שבשכם עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון.

חברי הכנסת התפללו להצלחתם, והביעו את מחויבותם לבניה ביהודה ושומרון ולשלמותה של ארץ ישראל.

הח"כים החדשים, עוזי דיין (הליכוד) אתי עטיה (ליכוד), אריק קלנר (הליכוד), שלמה קרעי (הליכוד) ועידית סילמן הגיעו יחד עם אלפי בני אדם שנכנסו הלילה לקבר יוסף, כחלק מהכניסה הגדולה של חול המועד פסח לקבר יוסף.

דגן הודה לח"כים החדשים ואמר: "זה רגע מרגש, לראות בכניסה לקבר יוסף 5 ח''כים צעירים, שאך זה נבחרו לכהן בכנסת ישראל, כשהם בוחרים, רגע לפני תחילת כהונתם להגיע לקבר יוסף בשכם שבשומרון, זו אמירה של תמיכה בלתי מסויגת בהתיישבות. כולנו מתפללים להצלחתכם. הצלחתכם היא הצלחתה של ארץ ישראל. באנו לכאן כדי להתפלל שבעה בקדנציה הזו, נבנה יותר ונסלול יותר ושבקדנציה הזו נזכה לחזור באופן מלא לקבר יוסף".

בין הנכנסים היו גם בני משפחתו של בן יוסף לבנת, שציינו במקום את יום השנה להירצחו בפיגוע ירי לפני 8 שנים בדיוק, כשהיה בדרכו חזרה מתפילה בקבר יוסף.

האלוף במילואים חבר הכנסת עוזי דיין אמר "הכל מתחבר כאן. הסיפור המקראי עם הסיפור הציוני, דבר יפה שחברי הכנסת החדשים שלנו באים לפה לפני ההשבעה, ומזכירים לעצמם ולנו מהם השורשים שלנו"

ח''כ קלנר אמר ״ערב השבעתי לכנסת ישראל הגעתי לקבר יוסף הצדיק כדי לשאוב כוחות ותעצומות נפש מהמקום הקדוש הזה. המחויבות שלי לארץ ישראל ולהחלת הריבונות על כל חלקיה תעמוד בראש מעייני בקדנציה הקרובה״.

ח"כ קרעי אמר "שמחתי להגיע טרם השבעתי לכנסת לקבר יוסף הצדיק. חג הפסח קשור באופן מיוחד ליוסף הצדיק, שהשביע את בני ישראל לקחת איתם את ארונו בצאתם ממצרים. המקום חשוב ביותר לעם היהודי ומסמל את ההכרח בשמירה על ריבונות ישראלית בכל המקומות הקדושים לנו"

ח''כ אתי עטיה הבטיח "נעשה הכל כדי להחיל את הריבונות ביו'"ש יחד נפעל כבר בתחילת המושב לקדם את החלת הריבונות".

ח''כ סילמן הודתה כי היא נרגשת, "אנחנו מתפללים ליום שבו נוכל להגיע לכאן באור יום, ולריבונות גם במקום הזה".