להגשים את החלום בנגב

יו"ר קק"ל דני עטר ביקר במכללת חמדת הדרום כדי לבחון את התפתחותה ולסייע להמשך הפיתוח והחדשנות, סיוע בקליטת עליה ועוד.

ערוץ 7 , י"ט בניסן תשע"ט

להגשים את החלום בנגב-ערוץ 7
"לתת לסטודנטים בדרום את אותן ההזדמנויות כמו במרכז הארץ"
צילום: חמדת הדרום

יו"ר קק''ל דני עטר ביקר עם הנהלת קק''ל במכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום.

הביקור במכללה שממוקמת כ-9 ק"מ מגבול עזה, נועד כדי לבחון את התפתחותה וכדי לסייע להמשך הפיתוח והחדשנות, סיוע בקליטת עליה ועוד.

בפגישה נכחו יו"ר מועצת שדות נגב תמיר עידאן, שר החינוך לשעבר ויו"ר עמותת חמדת הדרום הרב יצחק לוי, מנכ"ל המכללה קובי ויצמן, חבר דירקטוריון קק"ל אשר אברג'ל, מנהל מרחב דרום דני גיגי, מנהל תחום החינוך שר שלום גרבי, המדען הראשי של קק"ל ד"ר דורון מרקל והאדריכל זאב גור.

במהלך הביקור הוצגו מספר תוכניות לסיוע לבניית מרחבי למידה מחוץ לכיתה ולפיתוח סביבתי, יצירת פינות פנאי וכושר לרווחת הסטודנטים ותושבי המועצה כולה. כמו כן, נחשפו אנשי קק"ל לתוכנית 'עתיד חמדת' לקליטתן ושילובן של בנות צעירות עולות מצרפת בחברה ובאקדמיה במדינת ישראל, תוכנית שיש לה הצלחה גדולה לאור העובדה כי 85% מהמשתתפות בה עושות עליה לארץ.

ראש המועצה תמיר עידאן אמר ליו"ר קק"ל כי "המכללה היא עוגן משמעותי לכל האזור, הן מבחינת חינוך והן מבחינת מקום תעסוקה. המכללה מחוברת לקהילה ופועלת כל הזמן לטובת חיבורים נכונים עם התושבים".

מנכ"ל המכללה קובי ויצמן שיתף כי המכללה פועלת כל העת להתחדש ולקדם יוזמות ותוכניות לטווח הקצר ולטווח הרחוק למען צעירי הנגב, וכדי להגשים חלק מחלומות אלו, המכללה יצאה לפני כחודש למבצע גיוס ההמונים בו נתרמו למעלה ממיליון ש''ח להמשך הפיתוח והתמיכה עבור הסטודנטים. "אנחנו פועלים ללא לאות לתת לסטודנטים בדרום את אותם תנאים והזדמנויות כמו כל מכללה ומוסד אקדמי במרכז הארץ.

''עוד לפני המבצע אליו נרתמו רבים, הקמנו במכללה מרכז סימולציות חדשני ואנו בעיצומו של פתיחת חדר בריחה אקדמי שיאפשר לסטודנטים לפתח מיומנויות למידה ולימוד המותאמים לדור אותו הם הולכים ללמד בעתיד. אנו קוראים לקק"ל להיות שותפים ולהגשים את החלום בנגב".

עוד הוסיף ויצמן: "יצאנו מהפגישה בתחושה טובה מאוד, ואנו מאמינים שנראה ממנה פירות טובים לחיזוק המכללה, לרווחת תושבי הנגב ולמען המורים של דור העתיד".