שלוש שנים עברו מאז ירדה מ.ס אשדוד אל ליגת המשנה, וזו לא רוצה לעשות זאת שוב. אחרי שכבר הוכרזה כיורדת הבטוחה, יחד עם סכנין, הערב (מוצאי שבת) המשיכה אשדוד במסע ההישרדות המדהים שלה.

האשדודים יצאו למשחק החוץ שלהם הערב מול מכבי פתח תקווה בידיעה כי רק ניצחון ישאיר לה סיכוי לשרוד בליגת העל, כנגד כל הציפיות. האשדודים ידעו כי הפסד הערב באצטדיונה הביתי של הקבוצה מאם המושבות, ישאיר אותם במרחק של 6 נקודות והפרש שערים נחות מיריבותיהן לתחתית, דבר שיביא לירידת ליגה שלהם באופן סופי ומעשי.

זו כנראה הייתה הסיבה למה שראינו ממנה הערב, דבר שמיעטו אוהדיה לראות ממנה לכל אורך העונה.

דין דוד החל בחגיגות עם שער בדקה ה-19, שגיב יחזקאל הימם כשהכפיל דקות לאחר מכן ושער עצמי של עומר דנינו במחצית השניה קבע כי אשדוד תנצח את פתח תקווה ותסבך אותה במאבקי ההישרדות.

פתח תקווה, שניצחה רק פעמיים העונה בבית, אחד מהם בתוצאה 0:2 על אשדוד רק בחודש שעבר, רחוקה מאותה אשדוד שהביסה אותה הערב בביתה, ומהמקום ממנו יורדים אל ליגת המשנה בסיום העונה, רק 2 נקודות. כשבקופה נותרו 6 נקודות ואשדוד ופתח תקווה נראות ככה, לא מן הנמנע שהשתיים יתחלפו במקומות ופתח תקווה היא זו שתרד אל ליגת המשנה, הליגה הלאומית, בעוד שני מחזורים בלבד.

בכל זאת, כשצוברים כמארחת רק כל כך קצת נקודות, רק בני סכנין צברה פחות נקודות מפתח תקווה כמארחת העונה, יורדים ליגה. אשדוד, קבוצת החוץ הגרועה בליגה עם 12 נקודות בלבד כאורחת, רושמת ניצחון גדול שיכול להפוך עבורה את העונה כולה.

תוצאות יתר משחקי הפלייאוף התחתון בליגת העל בכדורגל:

בני סכנין - הפועל חיפה 2:1

עירוני קריית שמונה - בית"ר ירושלים 1:0

הפועל רעננה - הפועל תל אביב 1:2

בעוד הפועל רעננה והפועל חיפה מבטיחות לעצמן עונה נוספת בליגת העל, הפועל תל אביב ועירוני קריית שמונה עדיין בסכנת ירידת ליגה, אם אם קטנה ביותר.