חגיגות מימונה - גם בשומרון

בישוב עץ אפרים בשומרון נערכה הערב (מוצאי שבת) חגיגת מימונה בהשתתפות הרב חיים דרוקמן, ח"כ בצלאל סמוטריץ' וראש המועצה יוסי דגן.

אלירן אהרון , כ"ב בניסן תשע"ט

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ' וראש מועצת שומרון יוסי דגן השתתפו הערב (מוצאי שבת) בחגיגות המימונה של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא בבית משפחת דהאן בישוב עץ אפרים.

באירוע נכחו גם הרב חיים דרוקמן, ראש מרכז ישיבות בני עקיבא, ראש מועצה מקומית קרני שומרון, יגאל להב, ראש מועצה מקומית קדומים, חננאל דורני, מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, אלחנן גלט, מנהל החינוך של רשת בני עקיבא, הרב יונה גודמן, אישי ציבור נוספים וראשי ומנהלי ישיבות חברים ותושבי היישוב.

זו השנה התשיעית שבה מארחים נורית ויאיר דהאן את חגיגת המימונה של רשת החינוך בני עקיבא בביתם.

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר "אנחנו בעצם מתחילים עכשיו שנה חדשה, שנה ישראלית חדשה ועם ההתחדשות של השנה החדשה, אנחנו גם נתחיל, שנה חדשה וקואליציה חדשה, שתעשה ארבע שנים לפחות, ותעשה טוב לעם ישראל ולתורת ישראל.

בע"ה נחזור גם לצפון השומרון, שמים את זה גם בדרישות הקואליציוניות שלנו, ובע"ה את החוק של ביטול ההתנתקות", אמר.

"המסר הגדול שלנו והאתגר הגדול הוא לחזור ולבנות את ארץ ישראל מתוך קדושה גדולה. מתוך טהרה גדולה, זה לא מושגים של בית מקדש, אלה מושגים שחייבים לבוא לידי ביטוי בממשלה ובמערכת המשפט, ובכל אחת מהמערכות שאנחנו זוכים לכונן אותם מחדש.

בהרבה יותר מראשית צמיחת גאולתנו בדורות האלה. לא ססמאות של בית מדרש אלא תוכנית גדולה מעשית שמתוכה בונים מדינה, מתוכה בונים עם, תהיה תקופה שנצטרך בה הרבה סייעתה דשמיא כדי לקדם את המשאים ומתנים וכדי להצליח שהממשלה הבאה תהיה כמה שיותר נאמנה לקדושה ולטהרה, של עם ישראל וארץ ישראל"

ראש מועצה אזורית שומרון, יוסי דגן אמר, "קיץ טוב, זה קיץ של תנופת בניה, קיץ טוב זה קיץ של הקמת ישובים חדשים, וקיץ טוב זה קיץ של החזרת ארבעת הישובים בצפון השומרון, ואפשר גם להקים עוד ישוב אחד. אנחנו לא צריכים לחכות למה יגיד טראמפ בארה"ב או למה יגיד האיחוד האירופי. אנחנו לא צריכים להיות במגננה, אנחנו צריכים להיות במתקפה. ואנחנו צריכים לדרוש כבר במושב הראשון של הכנסת, לבטל את חוק ההתנתקות, מצפון השומרון ולהקים מחדש את יישובי צפון השומרון שנעקרו".

מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, אלחנן גלט הדגיש בדבריו את האחדות, "חגיגת המימונה של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא מסמלת את החיים המשותפים והאחדות בין העדות השונות במוסדותינו. חשוב לנו לאחד בין המסורות והמנהגים השונים של כלל העדות ובאמצעות כך לתת ביטוי לשורשים של כל אחד ואחת מאיתנו. יוצאי אתיופיה יחד עם בני מנשה, אשכנזים יחד עם ספרדים. פולנים ותימנים. כולנו חוגגים יחד את החג תחת קורת גג אחת".טוען....

חגיגות מימונה - גם בשומרון
צילום: רועי חדי