הקריקטורה בניו יורק טיימס
הקריקטורה בניו יורק טיימס צילום: מתוך העיתון

צייד הנאצים ד"ר אפרים זורוף, מנכ"ל מכון ויזנטל בירושלים, זועם על הקריקטורה האנטישמית שהתפרסמה ב"ניו יורק טיימס", בה הוצג הנשיא טראמפ כאדם עיוור חובש כיפה המוביל כלב נחייה - ראש הממשלה נתניהו - שלצווארו מגן דוד.

בראיון לערוץ 7 אומר זורוף כי פרסום קריקטורה כזאת בעיתוי כזה הוא אסון, "אנחנו לפני יום השואה ולא הרבה אחרי פסח כשהיסטורית היו בזמן הזה הרבה עלילות דם נגד יהודים. קשה להעלות על הדעת שעיתון מכובד כמו הניו יורק טיימס יפרסם דבר כזה, זו אנטישמיות קלאסית, כאילו היהודים מנהלים את אמריקה, שולטים בוול-סטריט ובתקשורת. לא פלא שאחרי קריקטורה כזאת מישהו נכנס לבית כנסת בסאן דייגו ויורה ביהודים".

זורוף מזכיר כי העיתון שנוסד על ידי יהודים הסתיר את השמדת יהודי אירופה בתקופה השואה, "לאורך שנות השואה הם חטאו בסיקור השמדת יהודי אירופה. כשביוני 42' החלו להגיע הידיעות על מיליון יהודים שנרצחו בפולין הם שמו את זה כידיעה קטנה בעמוד 6, כשבעמוד הראשון הם סיפרו על מושל ניו יורק שתרם את נעלי ההתעמלות שלו לצורך מגבית לגומי. במהלך כל השנים הם נתנו במה לכל מיני אנטישמים ולכן אני כועס מאוד. אני קורא לבטל את המנוי לעיתון וזה מה שאני מתכוון לעשות בעצמי".

הוא קורא ליהודי ארה"ב להתעשת לנוכח האנטישמיות שחודרת לכל חלקה טובה, "לניו יורק טיימס יש מעמד מיוחד בתקשורת האמריקאית והוא נחשב לעיתון המוביל באמריקה. אני כמו הרבה יהודים אמריקאים גדלתי על העיתון הזה. כמעט כל יהודי ליברלי דמוקרטי באזור ניו יורק וברחבי מזרח ארה"ב הוא מנוי של העיתון, הם קוראים אותו באדיקות כמעט כמו את התנ"ך או ספרי קודש.

"הקריקטורה הזאת נותנת לגיטימיות לתופעות שאנחנו רואים שצומחות מול עינינו במפלגה הדמוקרטית שכיום פועלות בה שלוש חברות קונגרס, אחת מוסלמית, שנייה פלשתינית ושלישית עם אג'נדה מאוד ברורה והן מתחילות לתפוס את הבמה.

''המפלגה הדמוקרטית מתחילה להראות כמו מפלגת הלייבור באנגליה שנגועה באנטישמיות. גם סנדרס מועמד לנשיאות שהוא בעצמו יהודי אמר שיש היום ממשלה גזענית בירושלים. הגיע הזמן שהיהודים הליברלים בארה"ב יתעשתו. ההתנצלות של עורכי העיתון לא מספקת. אם הם לא יפטרו את מי שאחראי לזה כל ההתנצלות לא שווה שום דבר".