תוקף. ארדן
תוקף. ארדן צילום: סיון פרג'

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן התייחס בפוסט בפייסבוק לקשר בין הקריקטורה האנטישמית בניו יורק טיימס לרצח בבית הכנסת בקליפורניה.

"אנטישמיות מופיעה גם בקריקטורות אבל לא מסתיימת אף פעם רק בעיתון אלא כדם יהודי בבית כנסת או במקום אחר המזוהה כ'יהודי', כולל כמובן במדינת ישראל, מדינת העם היהודי. זהו תמיד המניע האמיתי לטרור ורצח כנגד עמנו, לא 'שטחים' ולא 'ויתורים' - שנאת יהודים", כתב ארדן.

לדבריו, "המחבל המתועב שביצע את מתקפת הרצח בבית הכנסת בקליפורניה ורצח את לורי גילברט קיי ז"ל, שאב את ההשראה שלו לרצח בדיוק מאותם מוטיבים אנטישמיים בקריקטורה שפורסמה בניו יורק טיימס: היהודים מסובבים את העולם, ראש ממשלת ישראל מסובב את העולם. ראש ממשלת ישראל מוצג ככלב המוליך עיוור, כמה שנאה והסתה יש באיור הזה".

"אז אמנם העיתון לכאורה 'התנצל' וכתב שהפרסום נבע מ'שיקול דעת לקוי', אבל יש לי חדשות לניו-יורק טיימס הצבוע: זהו אינו 'שיקול דעת לקוי', זוהי גזענות ואנטישמיות מזוקקת שמרוחה בעיתון שלכם! לא הייתם מקבלים כזה גינוי רפה לגזענות והסתה בעוצמה כזו כנגד אף מיעוט אחר וזה מלמד הכל על הבעיה (ועליכם כעיתון) - ככה לא גודעים שנאה ואנטישמיות מהשורש", קבע ארדן.

"אז כמו מול תנועת ה-BDS ומול כל גילוי אנטישמיות: אנחנו צריכים תמיד לעבור ממגננה למתקפה ולא להסכים לעבור לסדר היום - האנטישמים הבזויים צריכים לשלם מחיר. בסוף השבוע נציין את יום השואה והגבורה, היום שמזכיר לכולנו כמה אנו חייבים להמשיך לעמוד על משמרתנו במלחמה באנטישמיות בכל העולם ולא להיות תלויים באף אחד, וכך נעשה. יהי זיכרה של לורי גילברט קיי ברוך", חתם השר.