שוב - משחקה של בית"ר בסמוך לצאת השבת

משחק הפרישה של יוסי בניון באצטדיון טדי יתקיים כחצי שעה לאחר צאת השבת, דבר שימנע מרבים להגיע ולחלוק כבוד. "לא אכפת מהאוהדים"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג בניסן תשע"ט

בניון. האוהדים יעדרו ממשחק הפרישה?
בניון. האוהדים יעדרו ממשחק הפרישה?
צילום: האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

עוד חוזר הניגון. זה שנים רבות שמשחקי הכדורגל הישראלי מתקיימים ברובם בצאת השבת. הדבר נובע בעיקר בשל שיקולי רייטינג של זכייניות השידור, כשהמשחק המרכזי בכל מחזור מתקיים בימות החול - ימי ראשון או שני.

המאבק על כדורגל בשבת שצבר תאוצה בשנה שעברה היה בעיקר על המהות, כי העובדה היא שמשחקי הכדורגל בליגת העל מתקיימים כבר לא מעט שנים, בטח המרכזיים שבהם, אחרי צאת השבת.

בשנה האחרונה נראה כי משהו קרה. לאט לאט חזרו משחקים להתקיים בשעות הצהריים במהלך השבת כשבכל מחזור היה לפחות משחק אחד שהתקיים בשעה מוקדמת של יום המנוחה. אולי זה המאבק על כדורגל בשבת, אולי ניסיון של מנהלת הליגות בכדורגל והגופים המשדרים לאפשר גם לאוהדי הכדורגל החילונים שאינם שומרי שבת ומסורת ליהנות מכדורגל ישראלי ואולי זה בגלל מיעוט המגרשים שמתאימים ופנויים למשחקים מקצועניים של הליגה הבכירה.

עם זאת, במשך שנים ישנה קבוצה אחת שמקפידה עד מאוד שלא לשחק בשבת כשזו כמובן בית"ר ירושלים.

דרישתם של הירושלמים שלא לשחק במהלך השבת הגיעה עוד הרבה לפני הגעתו של משה חוגג, הבעלים החדש ששומר שבת כהלכתה. הדרישה הגיעה בשל הכמות הגדולה של שומרי השבת והמסורת שנמנים על אוהדי הקבוצה כשמרביתם רוכשים בכל עונה מנויים וכרטיסים בעלות של אלפי שקלים, זאת מבלי לחשב את המחיר של הדלק והעבודה שהם משלמים בכדי לדחוף את קבוצתם האהובה.

אחרי שני מחזורי ליגה רצופים בהם קבוצתם משחקת בסמוך לצאת השבת, דבר שהביא לכמות אוהדים גדולה לאחר למשחקי קבוצתם האחרונים במקרה הטוב או לא להגיע בכלל במקרה הרע, וניסיון לארגן עצומה הקוראת להזיז את המשחקים מצאת השבת, נראה כי הפעם הגיעו מים עד נפש.

על פי הודעת מנהלת הליגות בכדורגל, גם מחזור הליגה הקרוב, ה-32 והלפני אחרון בפלייאוף התחתון, יתקיים בשעה אחידה, זאת לנוכח העובדה כי 5 קבוצות נמצאות עדיין בסכנת ירידה.

על פי החלטת מנהלת הליגות והגופים המשדרים, המשחקים יתקיימו במוצאי השבת פעם נוספת ובשעה 20:30, חצי שעה בלבד לאחר צאת השבת.

הודעה זו של המנהלת התקבלה בתחושת כעס גדולה כשברשתות החברתיות תקפו אוהדים רבים את החלטת המנהלת שהתקבלה בכפוף לגופים המשדרים.

עיקר כעסם של האוהדים מופנה בעיקר בשל העובדה כי מדובר יהיה במשחקו האחרון של יוסי בניון במדי בית"ר ירושלים באצטדיון טדי שבבירה. כעת, מאמציהם של הקבוצה והבעלים חוגג שבעצמו שומר שבת ומתכוון ללון במלון בירושלים במהלך השבת כדי להגיע בזמן למשחק, לגרום לאוהדים רבים להגיע למשחק הפרידה מקפטן נבחרת ישראל לשעבר, הילד הנצחי של הכדורגל הישראלי שיפרוש בעוד שני מחזורים מכדורגל ויתמנה לתפקיד מנהלה המקצועי של בית"ר, בסימן שאלה גדול ובספק רב אם אכן אוהדים יגיעו.

למנהלת שאחראית על איכות המוצר ועל הנגשתו לקהל אוהדים רחב ככל הניתן, אין מענה על אף שאפשר היה לדחות את שעת המשחקים בכחצי שעה או להזיזם ליום אחר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il