בבית"ר מבהירים: ביקשנו לדחות וסורבנו

אחרי משחק שלישי ברציפות שיפגע באוהדים שומרי השבת, במה שיהיה משחק הפרידה של בניון, בבית"ר מבהירים כי ניסו לפעול אך ללא הצלחה

נרי וייס , כ"ג בניסן תשע"ט

אוהדי בית"ר. יצפו בבניון בטלוויזיה?
אוהדי בית"ר. יצפו בבניון בטלוויזיה?
צילום: פלאש 90

בבית"ר ירושלים חוששים ממיעוט של אוהדים במשחק הבית האחרון של יוסי בניון. כזכור, מוקדם יותר היום הודיעה מנהלת הליגות בכדורגל על מועד קיום מחזור הליגה הקרוב, מחזור מספר 32 בפלייאוף התחתון של ליגת העל בכדורגל.

בשל העובדה כי ישנן 5 קבוצות שיכולות לרדת אל הליגה השניה, הוחלט על ידי מנהלת הליגות לקיים בפעם השלישית ברציפות את כל משחקי הפלייאוף התחתון בשעה אחידה - מוצאי השבת הקרובה בשעה 20:30, חצי שעה לאחר צאת השבת.

משמעות הדבר היא כי מאות רבות של אוהדים לא יוכלו להגיע ולצפות במשחקי קבוצותיהם, זאת בשל קיום המשחק בסמוך מדי לצאת השבת.

מי שבעיקר כעסו ורתחו על החלטת מנהלת הליגות אלו לא אחרים מאשר אוהדי בית"ר ירושלים, שהתרגלו במשך השנים להגיע לכל משחקי קבוצתם מבלי לוותר על קדושת השבת, שכן משחקיהם מתקיימים תמיד לאחר צאת השבת ולרוב אף בימות החול.

כעת, כבר שלושה משחקים ברציפות נאלצים אלה להחמיץ את משחקי קבוצתם האהובה, כשאלה נקבעים בסמוך לצאת השבת.

הפעם הבעיה היא לא רק של האוהדים אלא גם של הקבוצה הירושלמית ושל המועדון הבית"רי, שכן משחק הליגה הקרוב יהיה משחק הבית האחרון של יוסי בניון במדי בית"ר ומשחק הבית האחרון שלו בכדורגל הישראלי, כשזה יעלה לשחק באצטדיון טדי בפעם האחרונה מול מ.ס אשדוד.

בבית"ר קיבלו פניות רבות מאוהדים בדרישה לנסות ולשנות את שעת המשחק בכדי לאפשר לאוהדים רבים ככל האפשר להגיע ולחלוק כבוד אחרון לילד הנצחי של הכדורגל הישראלי, כשדבר זה לא יתאפשר נכון לעכשיו בשל שעת המשחק.

בבית"ר השיבו לאוהדים כי עוד בטרם פורסמה שעת המשחק נעשתה פניה למנהלת הליגות בכדורגל אך זו סרבה לשנות את היום המיועד כמו גם את שעת הפתיחה.

"קהל יקר, לאור אלפי הפניות בנוגע למועד ושעת המשחק מול מ.ס אשדוד במסגרת המחזור ה-32 בפלייאוף התחתון אשר ייערך באצטדיון טדי במוצאי השבת 4.5.19 בשעה 20:30, משחקו הרשמי האחרון של יוסי בניון כשחקן פעיל, אנו מבקשים להסביר ולהבהיר כי -
עוד טרם נקבעה שעת המשחק פנינו למנהלת הליגות בבקשה לקיים את המשחק ביום א׳ 5.5.19 או לפחות במוצאי השבת 4.5.19 בשעה 21:00 כדי להתחשב בקהל אוהדינו שומר המסורת", נכתב בהודעת המועדון הירושלמי.

לדברי המועדון הבית"רי, "בקשתנו נענתה בשלילה על ידי המנהלת בשל הסיבות הנ״ל:
א. תאריך שיבוץ המשחקים נקבע ופורסם כבר. לכן, לא ניתן לשנותו על פי התקנון ומדובר ב-4 משחקים המתקיימים במקביל.
ב. בגלל שלתוצאת המשחק יש השפעה ישירה על גורל היורדות/נשארות יש חובה לקיים את כל המשחקים ביום ובשעה אחידה שכאמור כבר נקבעו מראש.
ג. יש התחייבות חוזית מול זכיין השידור לסיים את המשחקים בשעה שיוותר די זמן לשידור תכנית סיכום משחקי השבת".

נראה כי בניגוד למקרי עבר, הפעם לא יצליחו בבירה לשנות את שעת המשחק וכי אוהדים רבים לא יגיעו לצפות בבניון מלהטט בפעם האחרונה, דבר שיביא לנזק כספי הן לאוהדים הרבים והן למועדון הירושלמי. בכל זאת, למנהלת הליגות ולזכיין השידור יש אינטרס אחר לחלוטין כנראה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il