מענקים לבניית מלונות ביהודה ושומרון

יזמים שיבקשו להקים מלונות ביו"ש יקבלו ממשרד התיירות מענק בשיעור 20% מההשקעה. מספר יחידות האירוע באזור אינו עונה על הביקוש.

ערוץ 7 , כ"ה בניסן תשע"ט

בית מלון
בית מלון
istock

משרד התיירות פרסם חוזר מנכ"ל המציע ליזמים המעוניינים להשקיע בהקמה או בהרחבה של בתי מלון ביהודה ושומרון להגיש בקשה למענק בגובה 20% מהיקף ההשקעה המוכרת. זאת בהמשך להחלטת ממשלה בנושא משנת 2016. כך מדווח העיתון 'ישראל היום'.

בישיבה שהתקיימה בתחילת השנה בין אנשי מועצת יש"ע לבין מנהלי עמותות התיירות ברשויות המקומיות ביהודה ובשומרון, עלה כי מספר יחידות האירוח ביהודה ובשומרון אינו מספק, דבר המקשה על תיירים באזור לטייל בו למשך יותר מיום אחר.

בעקבות פרסום חוזר המנכ"ל באתר משרד התיירות, יקבל כעת נושא הלינה והאירוח תנופה משמעותית, כאשר המענקים של משרד התיירות לאירוח ומלונאות יאפשרו למשקיעים נוספים להקים יחידות אירוח ביהודה ובשומרון ובבקעת הירדן.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן מסר: "אנו מברכים את שר התיירות ואת אנשי משרדו על המהלך האסטרטגי של העמקת השורשים שנותנת מענה לאתרי תיירות הלינה ביו"ש במטרה להרחיב ולחבר יותר תיירים לתיירות ולמורשת הן של גוש עציון והן של שאר המועצות ביו"ש''.