נפתלי בנט: נר ישראל לא יכבה לעולם

שר החינוך נאם בעצרת תנועות הנוער ביד ושם, ''מאושר שזכיתי להקים משפחה יהודית, ושזכיתי להגן על ישראל כמפקד בצבא וכחבר בקבינט".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בניסן תשע"ט

נפתלי בנט: נר ישראל לא יכבה לעולם-ערוץ 7
בנט ביד ושם
צילום: דוברות

שר החינוך, נפתלי בנט, השתתף היום (ה׳) בעצרת המרכזית של תנועות הנוער לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

העצרת התקיימה ב״בקעת הקהילות״ ביד ושם, בהשתתפות יו״ר הנהלת יד ושם אבנר שלו, שורדי שואה וחניכים מכלל תנועות הנוער בישראל.

בפתח דבריו פנה בנט לשורדי השואה בקהל ואמר: ״אני נשבע לכם, בשמי ובשם הדורות הבאים: לעולם לעולם לא נשכח. כמו שאנו זוכרים את יציאת מצרים מלפני 3,300 שנים, כך בעוד 3,300 שנים נזכור את השואה ואת התקומה, ונשמור בכל כוחנו על מדינת ישראל חזקה ומאוחדת״.

בהמשך דבריו פנה השר לבני הנוער ושיתף אותם בסיפורו של ״סבא אלי״, אביה של אישתו, גילת, אשר היה בן 15 במלחמה ודאג לשמור על משפחתו אך בסופה שרד רק הוא.

בנט אמר לבני הנוער ״אני מאושר שזכיתי להקים כאן, במדינת ישראל, משפחה יהודית, ושזכיתי להגן, כמפקד בצבא של המדינה היהודית וכחבר בקבינט של ממשלת ישראל, על אזרחי ישראל.

''כולנו צריכים להיות מלאי תודה על מה שנראה לנו כל כך מובן מאליו: שאנחנו חיים במדינה יהודית. עם כבישים משלנו, בתי עסק משלנו, בתי ספר משלנו, צבא משלנו. ובעיקר - לדאוג שהמדינה תישאר חזקה ומאוחדת לנצח. עם ישראל חי״.