מוטי יוגב
מוטי יוגב צילום: הלל מאיר/TPS

חבר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ח"כ מוטי יוגב הגיב להסלמה בדרום וקרא לחדש את הסיכולים הממוקדים.

"לב כולנו עם תושבי הדרום, בברכת רפואה שלמה לפצועים", אמר יוגב, "הירי המאסיבי של החמאס והג'יהאד האסלאמי מחייב את מדינת ישראל להגן על אזרחיה תוך פגיעה רחבה בראשי החמאס והג'יהאד האסלאמי ובכל תשתיות הטרור הידועות לישראל. רק בפגיעה בראשי הטרור תושג הרתעה ושקט לטווח יותר ארוך.

מי שימשיך לשים ביטחונו ברשות הפלשתינית המחנכת את ילדיה להשמיד את ישראל או בעוד נסיגות, ממשיך את הדרך חסרת האחריות והלא רלוונטית של הסכמי אוסלו העקובים מדם.

הפתרון האסטרטגי-מדיני ארוך הטווח כרוך בתיקון טעות ההתנתקות, כיבוש הרצועה ואף התיישבות בה מחדש, רק כך יושג ביטחוננו ותושב נורמליות לתושבי רצועת עזה ותיגבר תחושת הביטחון לתושבי עוטף עזה", אמר.

החל משעות הבוקר היום (שבת) מתקפה נרחבת של שיגורי רקטות מפירה את השלווה ביישובי עוטף עזה והדרום. מהשעה 10:00 זוהו למעלה מ-220 שיגורים כשלפחות 44 מהם יורטו בידי כיפת ברזל.

משעות הבוקר העניקו צוותי מד"א טיפול רפואי ל-6 נפגעים, בהם אישה כבת 80 שנפגעה קשה וגבר כבן 50 שנפצע באורח בינוני. בנוסף, טיפלו בארבעה בני אדם שנחבלו במהלך ריצה למרחב מוגן ובמספר נפגעי חרדה בזירות השונות.

על פי בית החולים ברזילי, טופלו 23 נפגעים וארבעה עדיין מאושפזים. בת ה-80 שנפגעה מרסיסים נמצאת בניתוח ומצבה מוגדר קשה; בן ה-50 שנפגע גם הוא מרסיסים מאושפז במצב בינוני ועוד שתי נשים עם פציעות בפלג גופן התחתון. בחדר המיון עדיין נמצאים חמישה מטופלים.