השכנים מתקשים לעכל: "תחושה קשה"

משה אגדי מאשקלון, אב לארבעה שנהרג מפגיעת רקטה, יובא למנוחות אחר הצהריים. "הילדה בת 14, חיבקתי אותה ואמרתי לה שאני אוהבת אותה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ט

חבריו ושכניו של משה אגדי הי"ד, אב לארבעה בן 58 מאשקלון שנהרג מפגיעת רקטה, מתקשים לעכל את הבשורה הקשה.

''לי זו תחושה מאוד כבדה", סיפרה רבקה, ''אני מכירה את המשפחה, משפחה יקרה ותומכת, אני עובדת עם הילדה שלהם, הם עושים הכל בשביל הילדה, זו חושה מאוד קשה. הילדה בת 14, חיבקתי אותה ואמרתי לה שאני אוהבת אותה", סיפרה רבקה.

אגדי הי"ד יובא למנוחות היום בשעה 16:00 בעירו. נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר "אני שולח את תנחומיי למשפחת אגדי ששכלה את אביה משה הלילה, בירי הרקטות הקשה אל עבר אשקלון. אנו שולחים לכם חיבוק גדול של נחמה והשתתפות בצער הנורא".

אחיו של אגדי, שמוליק, סיפר בראיון לאריה גולן בכאן רשת ב' על האירוע הקשה: "משה יצא לעשן סיגריה בין מטח למטח, ולא הספיק להיכנס למרחב המוגן. ניסו לבצע בו החייאה ראשונית אך בדרך לבית החולים איבדו אותו".

לדבריו, "הם הקפידו תמיד להיכנס לממ"ד ולהיזהר, הפעם זה תפס אותו בחוץ". הוא סיפר על האסון הקשה שפקד את המשפחה: "ארבעה ילדים - הקטנה בת 13, שעדיין בהלם וכנראה שעדיין לא מעכלת".

מוטי גמליאל, שכנו של אגדי, סיפר בתוכנית "קלמן ליברמן": "הוא גר 100 מטר מאיתנו. כששמענו את האזעקות כל הלילה, יצאנו ישר לחדר המדרגות, אין לנו ממ"ד בבית". הוא הוסיף: "זה לא יכול להימשך ככה, כל שנתיים, שמתי שהם רוצים יש הפסקת אש. בחרנו בביבי לא בשביל הדבר הזה".

אלגריה בן אדו בת ה-80, שנפגעה גם היא מפגיעת רקטה באשקלון ונפצעה קשה מרסיס בפניה, נותחה הלילה בהצלחה בבית החולים ברזילי.