'שאנל'. אילוסטרציה
'שאנל'. אילוסטרציהצילום: iStock

אם אתם אוהבים להותיר אחריכם ניחוח ייחודי, כזה המשדר יוקרה ואקסקלוסיביות, רוצים להרגיש מיוחדים, ומצליחים במיוחד רוב הסיכויים שתעדיפו בשמי יוקרה ונישה.

אלו הולכים ותופסים מקום מכובד ברשימת הרכישות של לא מעט ישראלים. אם בכל זאת קשה לכם לבחור בבושם הנכון, הנה קצת מידע על כמה מהבשמים הללו שכל אחד מהם יכול לסייע לכם להביא לכך שאף אחד לא יוכל להתעלם מנוכחותכם בחדר, ודרך אגב גם כשתחליטו ללכת ממנו.

שאנל – הכי הכי

אי אפשר להתייחס לבשמי היוקרה מבלי להזכיר את שאנל מספר 5. האגדה האורבנית מספרת שהבושם הזה זכה בשמו בעקבות בקשתה של קוקו שאנל בשנת 1921 מהבשם שעבד עבורה, ארנסט ביואיקס, שיפיק בושם ייחודי לנשים עבור בית האופנה שלה. הבשם הזדרז והכין שש דוגמיות אשר מתוכן בחרה שאנל את הניחוח החמישי.

מאז ועד היום הפך הבושם הזה לבושם הנמכר ביותר בעולם, והוא זכה, ועדיין זוכה, לחיבתן של נשים רבות בגילאים שונים. הסיבה לכך היא ככל הנראה העובדה כי מדובר בניחוח המופק כולו מחומרים לא טבעיים הנקראים בשמם המקצועי אלדהידים, ואשר הופכים אותו לעל-זמני.

בין הסלבריטאיות שפירסמו בושם זה ניתן למנות את זוכת פרס האוסקר על משחקה בסרט "ברבור שחור" נטלי פורטמן.

בושם מונטל – מלך מלכי בשמי הנישה

מעבר לבשמי היוקרה, זוכים בשנים האחרונות גם בשמי הנישה למקום של כבוד ברכישותיהם של ישראלים רבים. אז אולי בגלל שאף אחת לא אוהבת להריח כמו מישהי אחרת, ואולי בגלל שהשימוש בבשמי נישה מאפשר להתהדר בניחוח אקסקלוסיבי, הפכו הבשמים של מונטל למבוקשים מאוד בקרב נשים רבות המחפשות כל אחת את הניחוח הייחודי לה.

ההתחלה "הצנועה" היתה כאשר בשם צעיר בשם פייר מונטל הגיע בתחילת שנות ה-90 לערב הסעודית כדי לשמש כבשם עבור המלכים ושכבת האצולה. שילוב הניחוחות האוריינטליים לצרפתיים יצר תערבות ששילבה בין הישן והמסורתי לחדש והעדכני.

הבשמים הנרקחים עבור נשים וגברים או בגרסאות יוניסקס עושים שימוש בתערובות מיוחדות המותירות ניחוח בעל נוכחות לאורך זמן. הבשמים הנארזים בבקבוקי אלומיניום הם ללא ספק פרי יצירתו של אמן ייחודי בתחומו.

הבושם של נפוליאון

כדי לא לקפח את המין הגברי חלילה אפשר למנות בקרב בשמי היוקרה והנישה גם את אחד מהבשמים האהודים ביותר על הגבר הישראלי מבין בשמי הנישה, קריד אוונאטוס. כמו בשאר הבשמים מבית היוצר הזה גם בושם קריד הוא יצירה גברית של אב ובנו, אוליבר וארווין קריד, אשר יצרו אותו עבור גברים. בעבודתם הצליחו השניים להפיק ניחוח ייחודי המביא עימו חתימה מיוחדת לכל מי שמשתמש בו, אז בינינו שיקום הגבר שלא מעוניין שיריחו ממנו ריח טוב לאורך זמן.

את ההשראה לבושם הזה,המתאפיין בריח פירותי, מתוק, מעט עצי ומעושן, ואשר מי שהתבשם בו יכול להעיד שהוא מותיר אחריו שובל ריח נעים עד חזק שנותר על הגוף לאורך זמן, סיפק להם נפוליאון בכבודו ובעצמו. אין ספק כי מטרתם של יוצרי הבושם היתה ליצור בושם המעורר הערצה הן בקרב הנשים אך גם בקרב הגברים. הימור שהתברר כנכון במיוחד כשמדובר בגברים המריחים אותו בפעם הראשונה. את הבקבוק של הבושם הזה ניתן לזהות על פי עיטור תבליט הכסף של הסוס ורוכבו.

את הבשמים של שאנל, מונטל וקריד ובשמים רבים אחרים ניתן למצוא באתר לובן מור במחירים מפתיעים.