אחיו של משה אגדי ז''ל: "רצחו ילד בן 58"

אילה חסון שוחחה עם אחיו של משה אגדי הי"ד שנהרג מפגיעת רקטה באשקלון, "אמא שלנו בת 80. לא מסוגלת לדבר היום ובקושי נושמת מהבוקר".

103FM , ל' בניסן תשע"ט

אבי אגדי, אחיו של משה אגדי הי"ד שנהרג מפגיעת רקטה לפנות בוקר (ראשון) באשקלון, ספד למשה והעריך שסבב ההסלמה הבא כבר נמצא מעבר לפינה.

"הרגו כאן ילד בן 58 והודיעו לנו את הבשורה בשלוש בבוקר. גם ככה לא ישנו כל הלילה. יש לנו עוד אחות שגרה בראשון לציון ואח שגר בבית"ר עילית. מלבדם כולם גרים באשקלון", סיפר האח.

כשנשאל אם בני המשפחה היו בבית במהלך הפגיעה השיב: "אינני יודע. לא היה לנו זמן לדבר על זה. אמא שלנו בת 80. היא לא מסוגלת לדבר היום והיא בקושי נושמת מהבוקר". על אחיו סיפר: "אחי היה חזק בדת. החיים שלו היו העבודה, בית הכנסת, הילדים והאישה. יש לו ילדה בת 13, ילד בן 25 וילד בן 27. ההלוויה תתקיים היום בשעה 16:00 באשקלון".

אבי אף הביע את עמדתו בנוגע לסבב חילופי האש הנוכחי והעריך שהמצב הביטחוני בעוטף לא עומד להשתנות: "יכול להיות שזה ייגמר ב-72 שעות הקרובות או אפילו ב-24 שעות הקרובות אבל זה יחזור עוד שנה וזה יימשך. זה לא הולך להיגמר וזה לא ייגמר אף פעם. לדעתי אי אפשר להיפטר מעזה. אף אחד לא רוצה את עזה וזו המדיניות של הממשלה. עכשיו אנחנו נפגענו ובעוד שנה ייפגע מישהו אחר. ראינו ברשתות החברתיות שהציבו חלק מכיפת ברזל במרכז ולכן היא לא יירטה את הכל פה. אני לא יודע אם זה נכון אך אלו השמועות שרצות".

אילה סיפרה שאירחה אמש (ש') בתוכניתה ב'ערוץ 13' מומחה שהבהיר שאי אפשר ליירט את כל הטילים. "להערכתו אפשר ליירט כ-90% מהטילים. אין מערכת הרמטית. אנחנו האזרחים צריכים להיות אחראים ולהישמע להוראות". אבי השיב לה לסיום: "לצערנו 10% הללו גובים קורבנות. נקווה שאחי היה הנפגע האחרון".