הירי לעבר אשדוד טומי שפירו/TPS

כ-30 רקטות נורו במטח אחד הערב (ראשון) לעבר יישובי השפלה ולעבר אשדוד וגדרה.

באשדוד נפצע אדם באורח אנוש מרסיסי רקטה שירה חמאס. חובשים של מד"א טיפלו בו ופינו אותו לבית החולים אסותא בעיר שם נאבקו הרופאים על חייו אך נאלצו לקבוע את מותו.

עוד שלושה בני אדם נפצעו באורח קל בהם 2 גברים כבני 60 וגבר כבן 41 עם פגיעות רסיסים בגפיים. בנוסף טופלו ופונו לבית חולים 4 נפגעי חרדה.

במהלך המטח נורו רקטות גם לעבר העיר שדרות, שם פגעה אחת הרקטות בבית מגורים אך לא התפוצצה.

חמאס פנה בשעות האחרונות באמצעות המתווכים לישראל במסר, לפיו הוא מעוניין בהפסקת אש. בישראל טרם הגיבו לבקשת הארגון.

בקשת חמאס להפסקת אש מגיעה על רקע הסיכולים הממוקדים שחיל האוויר מבצע בשעות האחרונות נגד פעילים בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי.

מניין ההרוגים הפלסטינים בעזה מאתמול עומד על 13, כולל חאמד עבד חודרי, האחראי מטעם חמאס על העברות כספים במזומן ובהיקפים גדולים מאיראן לארגוני הטרור בעזה.

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס אמר מוקדם יותר היום: "סגרנו צירים. בשעה האחרונה הורדנו גם את חטיבת גולני, וניתנה פקודת כוננות לחטיבת הצנחנים. אנחנו ערוכים עם הגנה אווירית גם בגוש דן. היו למעלה מ-35 פגיעות רקטות בשטח בנוי בשטחנו. במקומות שבהם נהרגו אזרחים, אנחנו לא תמיד מזהים התנהגות לפי הנחיות פיקוד העורף. חשוב לא לסמוך רק על כיפת ברזל".

מנליס התייחס לסיכול הממוקד של חאמד עבד חודרי: "סיכול שמתבסס על מידע של שב"כ, שבמשך תקופה ארוכה מבסס תמונת מודיעין מדויקת. הדרג המדיני מאשר את הסיכול, והוא מבוצע מתוך חמל שב"כ על ידי מטוסי חיל האוויר. מדובר בפגיעה משמעותית במנגנון העברת הכסף מאיראן לטרור בעזה. עד כה בוצעו תקיפות של חיל האוויר וטנקים נגד למעלה מ-280 יעדי טרור. גל התקיפות צפוי להמשיך ויש עוד הרבה מאד מטרות".

מנכ"ל מד"א אלי בין בזירת הנפילה במפעל באשקלון

בצהריים נהרג אדם מפגיעה ישירה של רקטה במפעל בעיר אשקלון. שני בני אדם נפצעו באורח קשה ובינוני. צוותים של מגן דוד אדום העניקו לפצועים טיפול רפואי ופינו אותם לבית החולים ברזילי באשקלון, שם נאלצו לקבוע את מותו של הפצוע קשה.

זמן קצר לאחר מכן, גבר כבן 60 נהרג מפגיעת טיל נ.ט. ברכב באזור קיבוץ יד מרדכי בעוטף עזה. צוות מד''א העניק לפצוע טיפול רפואי ופינה אותו לבית החולים ברזילי באשקלון, שם נקבע מותו.

אזעקות נשמעות בצהריים ביישובים רבים בדרום הארץ, באזור באר שבע, בעוטף עזה, בחצרים ובפצזורה הבדואית. מטחי רקטות כבדים שוגרו מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. רוב הרקטות יורטו על ידי מערכת ההגנה ''כיפת ברזל''.

תקיפת מטרות טרור ע"י מטוסי קרב ברצועת עזה: דובר צה"ל

אחר הצהריים גם הובא למנוחות משה אגדי, תושב אשקלון בן 58, אב לארבעה, שנהרג לפנות בוקר מפגיעת רקטה בחצר בית בבניין מגורים באשקלון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו