"גזענות היא חילול השם"

משה חוגג, הבעלים של בית"ר ירושלים ממשיך לצאת כנגד תופעת הגזענות. "מי שיחטא בחילול השם, אפגע בו בחזרה. אין מקום לגזענות"

נרי וייס - ערוץ 7 , א' באייר תשע"ט

"גזענות היא חילול השם"-ערוץ 7
משה חוגג
צילום: פלאש 90

לא רק ביום השואה אלא בכל השנה. בעיצומו של יום השואה האחרון פרסם משה חוגג, הבעלים של מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים, פוסט בחשבון הפייסבוק שלו בו תיאר כיצד נתקל במהלך ביקורו באירופה בשנאה יוקדת לעם היהודי.

"לפני מספר שנים ביקרתי בגרמניה באיזה כנס טכנולוגי, עליתי על רכבת שם. באחד הקרונות היתה קפיטריה והלכתי לקנות משהו לשתות. כשישבתי שם על הבר התחלתי לדבר עם כמה אנשים שהיו לידי, דיברנו על כדורגל, אני אוהד ברצלונה, הוא באיירן מינכן, פפ (פפ גוורדיולה, מאמן מנצ'סטר סיטי כיום, ובעבר מאמן ברצלונה ובאיירן מינכן - נ"ו) בדיוק עבר ודיברנו על מה זה יעשה לבאיירן. ואז הוא שאל אותי מאיפה אני, עניתי תל אביב, יודן? הוא שאל ולא כל כך הבנתי, אתה יהודי? אמרתי כן עם חיוך. בתמימות חשבתי שגם הוא מתפעל מהישגינו הרבים. ואז זה קרה, הוא ירק לי בפנים והחל לקלל בגרמנית, חבר שלו תפס אותו, חברים שלי הגיעו, נגמר הסיפור".

חוגג ציין באותו הפוסט כי הוא היה המום כל כך ממה שקרה, דבר שעד היום עדיין מזעזע אותו, שנים אחרי וכתב כי "אם נשכח מאיפה באנו כנראה שלא נגיע לאן שאנחנו רוצים. בגלל זה דווקא לנו, יותר מלכולם, אסור לנהוג בגזענות. אסור. גזענות מהצד שלנו היא ניצחון שלהם. אסור לנו לתת להם לנצח. בגינת האלוהים הקטנה שלי אעשה הכל כדי שזה לא יקרה. זוהי הדרך שלי לזכור".

יש לציין כי מאז הגיע חוגג לבירה, במקומו של הבעלים לשעבר אלי טביב, מקרי הגזענות והאלימות ביציעי אוהדי בית"ר נעלמו כלא היו, ובראיון היום (שני) ב'ידיעות אחרונות' הרחיב חוגג על איך הוא רואה את המאבק בגזענות.

"או שאנצח או שאפסיד, אבל אני אלך בדרך שלי. כשאתה משנה את הדרך שלך זה אומר שהיא שקרית", אמר חוגג לכתב הספורט של ידיעות אחרונות, נדב צנציפר. זה אולי מה שגרם לאוהדי בית"ר בין היתר להבין כי לגזענות אין יותר מקום ביציעים.

חוגג ששומר שבת כהלכתה כבר 3 שנים ואף הולך עם ציצית, סיפר כי הוא נועץ עם רבנים שאמרו לו כי גזענות היא חילול השם. "אם גזענות היא חילול השם, אני אפגע במי שיחלל את השם".

בראיון שיתפרסם במוסף יום העצמאות של ידיעות אחרונות, אמר חוגג עוד כי הוא נגד גזענות ובעד עונש מוות למחבלים - וזה לא סותר בכלל. "כשמחבל בא להרוג יהודי רק בשל היותו יהודי - הוא רוצח. אין הצדקה להכניס אותו לכלא שבו הוא חי, בתנאים טובים יותר מאלה שהיו לו בעזה".

עוד התבטא חוגג בראיון המיוחד בכל הקשור לדת, כשאמר כי הוא בעד להפריד דת ומדינה. "לא מפריע לי שאוטובוס ייסע בשכונה שלי בשבת. מאוד מפריע לי שבגלל עיוותים פרמיטיביים זוג גברים לא יכולים לקבל זכויות זהות לשלי ולהוליד ילדים", אמר חוגג שהעיד על עצמו כמי שנותן מענק פונדקאות לעובדים שלו בחברות העסקיות.

כאמור, הראיון המלא יתפרסם במוסף יום העצמאות של ידיעות אחרונות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il