"ראשי הכדורגל מזלזלים באוהדי הספורט"

אחרי שקבעה את מועד משחקי המחזור הבא, מנהלת הליגות בכדורגל סופגת אש מאוהדים ומקבוצות הליגה. "חיזרו בכם מההחלטה האומללה"

נרי וייס - ערוץ 7 , א' באייר תשע"ט

"ראשי הכדורגל מזלזלים באוהדי הספורט"-ערוץ 7
אוהדי הפועל ת"א. מצטרפים למחאה
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מנהלת הליגות בכדורגל סופגת אש. כבר 4 שבועות ברציפות נכנעת מנהלת הליגות להחלטות גופי השידור והזכיינים השונים ומתעלמת לחלוטין מאוהדי הספורט בארץ, קהל הלקוחות שלה.

לא רק מאוהדי הספורט מתעלמת מנהלת הליגות לחלוטין אלא גם מקבוצות הספורט השונות, כשלמועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים מצטרפות כעת גם מכבי ת"א וגם היריבה מענף הכדורסל - הפועל תל אביב.

אחרי שסירבה לדחות את משחק הכדורגל בין בית"ר ירושלים למ.ס אשדוד, מה שהיה משחקו האחרון של יוסי בניון בקריירה, שהתקיים כחצי שעה בלבד לאחר צאת השבת ולאפשר לאוהדים רבים יותר להגיע ולחלוק כבוד לאחד מגדולי שחקני הכדורגל בישראל בכל הזמנים, כעת טענות נוספות נשמעות כנגד מנהלת הליגות - מאוהדים ומקבוצות נוספות.

הכל החל כשאמש הודיעה מנהלת הליגות על מועד משחקי המחזור הקרוב בליגת העל בכדורגל, בפלייאוף העליון ובפלייאוף התחתון.

בעוד שזו קבעה פעם רביעית ברציפות כי בית"ר תשחק חצי שעה לאחר צאת השבת ותמנע מאלפי אוהדיה להגיע למשחק הליגה האחרון שלה העונה, הפעם מצטרפים גם אוהדי מכבי ת"א וקבוצתם למחאה נגד מנהלת הליגות, שכן זו קבעה כי משחקה של האלופה מת"א שאמש הפסידה לראשונה העונה במסגרת הליגה, מול מכבי נתניה יתקיים בשבת עצמה בשעה 18:00.

מדובר בהחלטה שערורייתית ביותר שכן משחק זה יהיה משחק ההכתרה של הצהובים מת"א שזכו באליפות המדינה בכדורגל לאחר 3 שנים, ושעת משחק זו לא תאפשר לאוהדיה הרבים שומרי המסורת והשבת, להגיע למשחק ההכתרה של קבוצתם.

אבל לא רק מכבי נגד, אלא גם היריבה העירונית המושבעת - הפועל, זו מענף הכדורסל.

בהפועל זועמים על ההחלטה לשבץ את משחק הכדורגל של המועדון האדום מת"א ביום ראשון בערב, שעה בה יתקיים הדרבי התל אביבי בענף הכדורסל.

בהודעה מטעם המועדון התל אביבים נכתב כי "אתמול בשעות הבוקר, נודע לנו כי מנהלת הליגות בכדורגל החליטה לפגוע פגיעה קשה באוהדי הכדורגל בכלל ואוהדי הפועל תל אביב בפרט ולקבוע את משחקה של קבוצת הכדורגל במקביל למשחק הדרבי בכדורסל".

לדברי המועדון האדום הפעם למנהלת הליגות אין תירוץ מלבד ההחלטה לפגוע בכולם ולהעדיף את הכסף על פני האוהדים והרוח הספורטיבית. "מהות השיבוץ אינה ברורה לנו, בייחוד לאחר העובדה שמועד קיומו של משחק הדרבי בכדורסל נקבע ב-22 באפריל, לפני שבועיים.

אין זו הפעם הראשונה בה קברניטי הכדורגל מזלזלים באוהדי הספורט, מתנהגים ביהירות בבחינת "אני ואפסי עוד״ ומגלים חוסר גמישות והבנה. התירוצים והסיבות שמושמעים על ידה לא משנים את העובדה כי מעולם לא הסכימה מנהלת הכדורגל והערוץ המשדר, צ'רלטון, לשנות מועד משחק או שעת משחק לטובת האוהדים המגיעים למגרשים. גם כאשר מנהלת ליגת הכדורסל מתגמשת לא אחת ומעכבת את קביעת לוח המשחקים על מנת למנוע חפיפת שעות".

עוד תקפו בהפועל כשאמרו "אין באמת אילוצים כה רבים בשבוע בו אין מסגרת אירופית או גביע המדינה לקבוצות. הסיבה היחידה הינה יהירות, זלזול ומאבקי כוח על גב האוהדים, כשההחלטה הזו משמעותה פגיעה באלפי אוהדי הפועל תל אביב שמלווים את הקבוצה לכל משחק, בית וחוץ, כדורסל, כדורגל, בליגה וגם בגביע".

לסיום אמרו בהפועל: "כדורסל וכדורגל במהותם משוחקים קודם כל למען קהל האוהדים שמגיע למגרשים. חבל שמנהלת הליגות בכדורגל וצ'רלטון לא השכילו להבין זאת. בתקווה שעדיין לא מאוחר להזיז את המחזור האחרון בפלייאוף התחתון בליגת העל בכדורגל ליום אחר, אנו קוראים למנהלת הכדורגל ולצ'רלטון לחזור בהם מההחלטה האומללה ולאפשר לאוהדים להמשיך וללוות את קבוצותיהם האהודות".

האם הפעם מנהלת הליגות תתעשת ותבין כי היא רק פוגעת באלפי אוהדים ובמוצר עליו הם אחראים?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il