הנשיא ריבלין: "הטרור פוגע ללא אבחנה"

נשיא המדינה ביקר את המשפחות שאיבדו את יקיריהן כתוצאה מפגיעת הרקטות בימים האחרונים. "מתפלל שלא תדעו עוד כאב"

ניצן קידר - ערוץ 7 , א' באייר תשע"ט

נשיא המדינה ראובן ריבלין קיים היום (שני) ביקורי תנחומים בבתי המשפחות שאיבדו את יקיריהן מפגיעת רקטות בימים האחרונים.

הנשיא הגיע למשפחת פשווזמן אשר איבדה אתמול את בנה פנחס מנחם מרסיסי רקטה באשדוד, למשפחת אגדי, שאביה משה נהרג ביום שבת מירי הרקטות לעבר אשקלון ולמשפחת אלחמאמדה שאיבדה את אביה זאיד בפגיעת הרקטה במפעל באשקלון.

הנשיא נחם את בני משפחת פשווזמן יחד עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. בביקורו אמר לבני המשפחה כי מותו של בנם, אב ובעל, הוא שבר קשה מנשוא. "אנו אומרים ׳ברוך דיין האמת׳ ויודעים כי אין נחמה מול צער נורא שכזה. אנחנו אתכם בתפילה אמיתית כי תדעו רק שמחות בעתיד".

הנשיא המשיך אל העיר אשקלון שם הגיע אל משפחת אגדי, ששכלה את אב המשפחה משה. הוא ישב לצד בני המשפחה, אמו, רעייתו, אחיו ואחיותיו וילדיהם, ואמר כי תפארת המשפחה שהותיר אחריו משה היא עדות נוספת לאיש שהיה, לליבו הטוב ולאהבתו הגדולה אל העם והמדינה.

"סבתא ואמא אהובה", אמר הנשיא לאימו של משה, "אנחנו מתפללים יחד איתך שיוקל כאבך בנחת מנכדייך, נינייך וממשפחתך הנהדרת כולה".

לאחר מכן הגיע הנשיא יחד עם שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל לבית משפחת אלחמאמדה בשגב שלום, שאיבדו את אב המשפחה זאיד, בפגיעת הרקטה במפעל לייצור חומרי בטון באשקלון. בבית המשפחה פגש את בני משפחתו של זאיד וילדיו שהודו לו על הגעתו.

"אני עושה כל שניתן כדי להגיע אל כל אזרחי המדינה החווים שכול נורא שכזה בפעולות טרור. אנחנו יחד שבטי ישראל בטוב וברע, בתקוות ובקושי ולא משנה לאיזה שבט אנחנו שייכים. חרדים, וחילונים, דתיים ומסורתיים, יהודים וערבים - הטרור פוגע ללא אבחנה וללא רחם ואנחנו לא נכנע לו לעולם. אנחנו יחד בשמחות ובכאב ואני כל כך מתפלל שלא תדעו עוד כאב", סיכם הנשיא.טוען....