משה גפני נבחר ליו"ר ועדת הכספים: ''נדון על הפיצויים לדרום''

ועדת הכספים הזמנית בחרה בח"כ משה גפני לכהן כיושב ראש הוועדה. "בשבוע הבא נדון בנושא הפיצויים לדרום, נבקש להפוך את הנוהל לקבוע".

ערוץ 7 , א' באייר תשע"ט

משה גפני
משה גפני
צילום: הלל מאיר/TPS

ועדת הכספים הזמנית בחרה היום (ב') פה אחד בח"כ משה גפני (יהדות התורה) לכהן כיו"ר ועדת הכספים הזמני, עד להקמת הקואליציה.

גפני שעתיד לכהן בתפקיד גם לאחר הרכבת הממשלה, הודה לחברי הוועדה שתמכו בו. ''במהלך הקדנציה הקודמת עבדנו בשיתוף פעולה מלא, למרות המגבלות של אופוזיציה וקואליציה, אני מתכוון להמשיך בדרך זו.

''ועדת הכספים צריכה לטפל בכולם, ימין ושמאל, ערבים ויהודים, חרדים וחילונים, אני מקווה שהדרך הזו אכן תימשך. בשבוע הבא אביא כמה נושאים בוערים שעל סדר היום, אחד מהם זה הפיצויים ליישובי הדרום. עברנו ימים לא פשוטים, ניסינו לקבוע בוועדה בסבב הקודם שנוהל הפיצויים יהיה קבוע, לא הצלחנו, הצלחנו רק להאריך את המועד. כעת ננסה לחשוב על זה שוב בכובד ראש''.

גפני הבטיח ''נטפל גם בתיירות, בחקלאות, בדבוראים, במפעלים ובתושבים. נטפל גם בפיטורים במפעלים שעובדים בהם תושבי הדרום, זו סכנה גדולה מאוד. נטפל בעוד נושאים דחופים שעל הפרק, ישנה מלאכה רבה".

ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל) אמר לגפני: "אני מכיר את עשייתך לטובת כלל המגזרים, זו הסיבה שתמכתי בך בשם הסיעה שלנו, אין הרבה חברי כנסת לגביהם יש הסכמה כללית, אתה אחד מהם, אני מאחל לך הצלחה רבה".

חברי הוועדה הזמנית הינם חברי הכנסת דוד ביטן, מאי גולן, מיכל שיר, שלמה קרעי, אבי ניסנקורן, אורית פרקש, אורלי פורמן, מיקי לוי, יעקב מרגי, משה גפני, סתיו שפיר, עודד פורר, בצלאל סמוטריץ', רועי פולקמן, עבאס מנצור, אחמד טיבי, ואיימן עודה.