יאיר נתניהו: שטחים תמורת שלום? התוצאה - מלחמה

בנו של ראש הממשלה כתב מאמר באתר אמריקני שבו מתח ביקורת על מדיניות השמאל בישראל והבהיר שויתורים מביאים טרור, כפי שקרה בעזה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , א' באייר תשע"ט

יאיר נתניהו: שטחים תמורת שלום? התוצאה - מלחמה-ערוץ 7
יאיר נתניהו בשומרון
צילום: רועי חדי

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, פרסם היום (שני) מאמר באתר הימין האמריקני 'ברייטברט', ובו הוא מותח ביקורת חריפה על קונספציית השמאל של 'שטחים תמורת שלום'.

"תארו לעצמכם שהמחצית הדרומית של ארצות הברית מופגזת מטילים במשך ימים ארוכים. שבמיאמי, לוס אנג'לס ודאלאס רצים למקלטים לקול אזעקות. זו המציאות כאן בישראל כשאני כותב את המילים הללו", כותב נתניהו שורות שנכתבו לפני הפסקת האש שנחתמה עם חמאס.

"בשלושת הימים האחרונים נורו יותר מ -600 טילים מצד ארגוני טרור ללא אבחנה על כמה מהערים הגדולות בישראל. כמעט מחצית מאוכלוסיית ישראל נמצאת כעת בקו האש, בעוד בירתנו, ירושלים וערי המרכז כמו תל אביב יכולות להיות המטרות הבאות. עם הפעלת מערכת ההתראה, יש לישראלים רק כמה שניות למצוא מקלט מפני הרקטות המשוגרות על ידי חמאס", מוסיף נתניהו ומתאר.

"ארבעה אזרחים ישראלים נרצחו כתוצאה מירי הרקטות מעזה. זה לא הכל, אישה פלסטינית הרה ותינוק רך נהרגו על ידי רקטות שנורו לעבר ישראל ונפלו בעזה", כותב נתניהו ומסביר כי חמאס גורם סבל הן לישראלים והן לפלסטינים. הוא מציין שחמאס מנצל באופן מכוון אזרחים כדי לירות מבתיהם, ממוסדות חינוך וממסגדים, כדי שלא לאפשר לפגוע במחבליו.

נתניהו הבן תוהה כיצד יש עוד מי שמגבה את חמאס. "למרבה הפלא, השמאל בישראל, באירופה ובאמריקה מנסה לעתים קרובות לסלוח לטרור מעזה בטענה ש'סיבת השורש' של המהומה היא העוני והייאוש של האוכלוסייה המקומית. הם מתעלמים מכך שהאוכלוסייה הפלסטינית קיבלה מיליארדים בסיוע כלכלי והומניטרי".

"הסיבה לעוני בעזה היא שממשלת הטרור של חמאס מנצלת כל סיוע זר כדי לבנות תשתית טרור ומנהרות כדי להתקיף את המדינה היהודית", מבהיר יאיר נתניהו.

לדבריו, "טענה נוספת של השמאל היא שהטרור מעזה נגרם על ידי מה שמכונה 'המצור הכלכלי' על רצועת עזה. זה עוד מיתוס. אין מצור כזה. מדי יום, מאות משאיות ישראליות מלאות טונות של סחורות חוצות את הגבול לעזה. ישראל מספקת כשני שלישים מהחשמל בעזה, כמו גם את הדלק לרצועה, על אף השימוש במפעלי הטילים של חמאס ובמתקני הטרור.

''עזה שותפה לגבול מרכזי עם מצרים, מדינה ערבית מוסלמית אחרת, ולישראל אין שליטה על הגבול הזה. צה"ל אוכף את המצור הימי על רצועת עזה כדי להבטיח כי אמצעי הלחימה לא יובאו בדרך הים. זה התחיל בשנת 2007, כאשר החמאס השתלט על עזה. אגב, בעידן המודרני מעולם לא היה נמל בעזה שיכול היה לטפל באוניות משא. הסחורות תמיד הובלו במשאיות ממצרים או מישראל".

הוא מציין עוד כי "אם ישראל לא תחיל את הסגר הימי הזה, איראן תשלח נשק בלתי מוגבל ישירות לעזה ובכך תסכן את קיומה של ישראל".

הוא מסביר גם כיצד הגיעה ישראל למצב הנוכחי בגבול הדרום. "עד לפני 14 שנה, היו כעשרת אלפים ישראלים שהתגוררו בעיירות משגשגות ויפות בתוך רצועת עזה. במשך עשרות שנים דרש השמאל בישראל, אירופה ואמריקה שישראל תחיל את הנוסחה של 'שטחים תמורת שלום' ותמסור את אדמותיה האסטרטגיות וההיסטוריות החשובות של המדינה - לערבים המקומיים".

"בשנת 2005 החליטה ממשלת ישראל לעשות זאת. היא הכריזה על תוכנית לגירוש כל יהודי שחי ברצועת עזה ולהוצאת הצבא הישראלי משם. השמאל הישראלי הבטיח שעזה תהפוך ל"סינגפור של המזרח התיכון". הימין בישראל הזהיר כי רצועת עזה שתפונה תהפוך לזירת טרור שתונהג בידי חמאס. בשמאל לעגו לגישה הזו והבטיחו שאחרי הנסיגה בעזה - יבוא השלום המיוחל".

התוצאות לדבריו, היו הרות אסון. "חמאס השתלט על עזה ומאז ישראל מוצאת עצמה מתמודדות מול גלים של טרור וירי טילים ורקטות משטח שהיה אמור להיות בשליטתה".

"עכשיו מדברים על יהודה ושומרון. למעלה מחצי מיליון יהודים מתגוררים שם, הרבה יותר מאותם עשרת אלפים שפונו מרצועת עזה. חלק גדול מהקהילה הבינלאומית ומהשמאל בישראל, אירופה ואמריקה דורשים מישראל לעשות ביהודה ושומרון את מה שהיא עשתה בעזה ב-2005. מהלך כזה יוביל לחורבן המדינה. שהרי הוכח שנוסחת 'שטחים תמורת שלום' מובילה במציאות ל'מדינה מלאה מלחמה'.