אלון דוידי: רק מבצע כ'צוק איתן' ישיג שקט ארוך

ראש עיריית שדרות מבקר את מדיניות הסבבים והפסקות האש וקובע כי יש ליטול את היוזמה ולצאת במבצע כדוגמת 'צוק איתן' להשגת שקט ביטחוני

שמעון כהן - ערוץ 7 , ב' באייר תשע"ט

ראש עיריית שדרות אלון דוידי
ראש עיריית שדרות אלון דוידי
צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מבקר את הסדר הפסקת האש שהושג מול חמאס וקובע כי רק מבצע כדוגמת 'צוק איתן' ישיג שקט ביטחוני ארוך טווח.

את דבריו אמר דוידי הבוקר (שלישי) בראיון ל'העולם הבוקר' בערוץ 13, ולפיהם "לא צריך להגיב. צריך ליזום".

"המציאות לא פשוטה ומורכבת. אנחנו רואים את הגיבורים האמתיים, ההורים והילדים, האנשים המבוגרים שנלחמים נגד הטרור שמגיע מעזה וצריך לחזק אותם ולהגיד להם יישר כח ואנחנו ממשיכים בפיתוח העיר והאזור, אבל צריך לזכור שההישגים של צוק איתן מוצו".

לטעמו, השגת הסדרים חוזרים ונשנים התואמים את תפיסת הסבבים ומשיגים שקט קצר מועד אינם המטרה ו"המטרה שלנו היא להגיע לזמן ארוך של שקד ורק מבצע כדוגמת צוק איתן ישיג זאת".

דוידי מספר כי הוא משוחח עם ראש הממשלה והגורמים הרלוונטיים השונים ומביא את קולם ועמדתם של תושבי עירו.

"הייתה תקופה ארוכה שאותה הוביל הרמטכ"ל אייזנקוט שבה התפיסה הייתה שצריך למצות את הישגי 'צוק איתן' ולכן לא היו חיסולים או פגיעה במבנים. מדינת ישראל מתעוררת מהטעות הגדולה הזו ומתחילה לחלחל במנהיגות התובנה שהמציאות הזו לא נכונה. הרי כל הסבב הזה נוצר בעקבות ירי טרוריסטי לעבר צה"ל ואל בגלל שאמרנו שנכה בטרוריסטים שנכה בהם כי הם מביאים רוע לעולם ומפרים את שלוות תושבנו. המצב שנוצר הגיע כתגובה ואנחנו לא צריכים להגיב אלא ליזום".

לאירועי יום העצמאות בשדרות לחצו כאן